Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 Home újratelepítés...

Windows 10 Home újratelepítés segítség (? )

Figyelt kérdés

Szóval, tudom, hogy már több ehhez hasonló kérdés is volt már, de kérlek segítsetek eligazodni ezen.

Szeretném itthon megoldani az újratelepítést.

Kb. egy éve vettem, jogtiszta win10 home van rajta.

Ez eddig oké.


Most egy év után egy nagyon picit lassúnak érzem, illetve évente azért illik újratenni...

Szóval:

Olvastam, hogy itthon is meg lehet oldani a dolgot ingyen és bérmentve, mert már egyszer aktiváltam ugye...

A Microsoft oldalán le is lehet tölteni a telepítőt de csak egy fajtát.

A kérdéseim azok lennének, hogy most a telepítőn BELÜL kell kiválasztani a Windown 10 Home-ot?

Ha igen, ez hogy működik? Simán indítsam el az újratelepítőt és a rendszer elintézi a többit?


Amennyiben elég alaphelyzetbe tenni, ehhez mi kell?

olvastam, hogy valamelyik eljáráshoz USD/DVD-re kell tenni egy telepítőt és csatlakoztatni.

Vagy alaphelyzetbe állításhoz csak ráklikkelek és más se kell?


Tudom, nagyon buta kérdések, de szeretnék biztosa menni abban, amit csinálok. Napi szinten szükségem van a laptopomra a suli miatt így nem engedhetem meg magamnak, hogy 'elrontsam' és extra idő kieséssel vigyem el szerelőhöz...



2018. nov. 18. 12:35
1 2 3
 21/22 Farkas999 ***** válasza:

Nem biztos, hogy újra kell telepíteni, az meg hogy évente újra kell rakni, butaság. Ha belassult a géped, először érdemes lenne megnézni, hogy mi az oka. Milyen felesleges folyamatok futnak, mi az ami terheli a gépet, esetleg vírus van rajta. Az újrahúzásnál ne feledkezz meg az adatmentésről. Nálam 3,5 éve megy a win 10 , egyszer sem kellett újrarakni, napi 12-16 órát megy rendesen leterhelve. Persze az időnkénti karbantartást nem lehet mellőzni


[link]

2018. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Tökéletes válaszok! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Egyelőre kipróbálom a win 10 gyorsító praktikákat, mert nagyon felhalmozódott a munka.

(sulis beadandók + itthoni pöszmöszök)


VISZONT egy kérdés, ami nem win10hez kötött.


Driverek.

Felmentem az ASUS oldalára,

ott szépen kiválasztottam a laptopot

x556uq

viszont olyan os van, hogy x556uqk

Na itt a kis kérdőjel, mert, amíg a számítógép dobozán

x556uq-dm1214t van simán

a microsoft fiókomban úgy van feltüntetve, mint x556uqk

a biztonság kedvéért mindkét "fajta" drivereket leszedtem, csak ez így fura:D

2018. nov. 20. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!