Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 Home újratelepítés...

Windows 10 Home újratelepítés segítség (? )

Figyelt kérdés

Szóval, tudom, hogy már több ehhez hasonló kérdés is volt már, de kérlek segítsetek eligazodni ezen.

Szeretném itthon megoldani az újratelepítést.

Kb. egy éve vettem, jogtiszta win10 home van rajta.

Ez eddig oké.


Most egy év után egy nagyon picit lassúnak érzem, illetve évente azért illik újratenni...

Szóval:

Olvastam, hogy itthon is meg lehet oldani a dolgot ingyen és bérmentve, mert már egyszer aktiváltam ugye...

A Microsoft oldalán le is lehet tölteni a telepítőt de csak egy fajtát.

A kérdéseim azok lennének, hogy most a telepítőn BELÜL kell kiválasztani a Windown 10 Home-ot?

Ha igen, ez hogy működik? Simán indítsam el az újratelepítőt és a rendszer elintézi a többit?


Amennyiben elég alaphelyzetbe tenni, ehhez mi kell?

olvastam, hogy valamelyik eljáráshoz USD/DVD-re kell tenni egy telepítőt és csatlakoztatni.

Vagy alaphelyzetbe állításhoz csak ráklikkelek és más se kell?


Tudom, nagyon buta kérdések, de szeretnék biztosa menni abban, amit csinálok. Napi szinten szükségem van a laptopomra a suli miatt így nem engedhetem meg magamnak, hogy 'elrontsam' és extra idő kieséssel vigyem el szerelőhöz...



2018. nov. 18. 12:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Aktiválás automatikus.

Pendrive-ra Rufus nevű programmal rakd, amit így állíts be:

[link]

2018. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. nov. 18. 18:19
 13/22 A kérdező kommentje:

Ismerősöm írta, hogy elég, ha alaphelyzetbe állítom a gépet.


Nektek mi a véleményetek? :D

2018. nov. 18. 19:46
 14/22 anonim ***** válasza:
Az, hogy az újratelepítés gyorsabb és problémamentesebb. Alaphelyzetbe állításnál néha érdekes dolgok tudnak kijönni.
2018. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Így van, jobb ha szépen megformázod.
2018. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
habár javasolnám hogy 2 partíciót csinálj.... és a 2-esre általában ( D ) arra mentegesd a dokumentumokat képeket egyebeket.
2018. nov. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Értem-értem! Az újratelepítésnél maradok valószínűleg.

Perpill ott tartok, hogy rufus nélkül sikerült a flash drivert elkészíteni.


[link]



Gondolom ezzel nem lesz gond (bár fogalmam sincs, hogy miért volt az hogy eddig nem sikerült aztán most hirtelen igen)


Illetve...

Meg tudnád mondani melyik mozzanatnál fogja aktiválni magát?


A termékkulcsot sajnos nem tudom... illetve azt sem, hogy hol lehet megnézni... ha esetleg kiderül, hogy még is kéne

Önparáztatás, de félek, hogy valami balul sül el..:D

Azért kérdezek ennyit, mert a legfrissebb video, amit láttam 2016-os és azóta ki tudja mi mennyit változott


Rendesen szégyellem a tudatlanságom, remélem nem idegesítek fel egy kicsit hozzáértő embert sem :D...

2018. nov. 18. 20:00
 18/22 A kérdező kommentje:

2 partíciót terveztem, csak a felosztásában nem vagyok biztos, hogy érné meg.


1TB hely van.. általában

- digitális rajzok

- videók

készülnek a gépemen

2018. nov. 18. 20:03
 19/22 anonim ***** válasza:

Csak simán rámész arra, hogy "nincs termékkulcsom", ha kéri.

Telepítés után nyomsz mondjuk egy Windows Update-et, és már meg is kapod az üzenetet az "aktiválás" menüben, hogy a "windows-t digitális licenccel aktiválták".

Felosztásnál én 200 gigát adnék a winfosnak, a maradék 731 meg mehet az adatoknak.

2018. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ja 200 az elég, a másik meghajtót viszont ne felejtsd el ugyanúgy létrehozni :)
2018. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!