Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik informatikai munka a...

Melyik informatikai munka a legalpáribb?

Figyelt kérdés

Melyik az a munka, amit az informatikusok meghallanak, akkor lenézik azt a munkakört?

Például hallottam, hogy a rendszergazdákat csicskáztatják, és a fizetés is gyalázatos.


Ha egy hierarchiát kéne összeállítanotok, ti mit tennétek lista legaljára és a legtetejére, illetve a közöttük lévőket milyen sorrendbe tennétek?


Fizetés, bánásmód és piaci igény alapján.



2019. febr. 18. 15:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy például gépek karbantartását/összeszerelését meg lehet hobbiból tanulni pár hét alatt otthon ha adott a helyzet, de mégis 2 évig húznak egy ilyen OKJ-t.


De nem csak az OKJ-kra gondolok, hanem minden informatikai ágra, hogy egy egyetemet végzett, dolgozó informatikus melyik ágról milyen véleménnyel van.

2019. febr. 18. 16:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Helpdesk, ők vannak legalul.

A lista dobogósa pedig a Cloud Architect:

A Cloud Architect egy informatikai szakember, aki felelős a vállalat cloud computing stratégiájának felügyeletéért. Ez magában foglalja a felhőfelvétel terveit, a felhőalkalmazás tervezését és a felhőkezelést és a felügyeletet. Ők felügyelik az alkalmazás architektúráját és a felhőkörnyezetben történő telepítést. 30 millió forintos évi fizetéssel akár. (Font-ból átszámolva)

2019. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha most a rendszerüzemeltetőkre vagy kíváncsi, akkor:


1st level support (Helpdesk)

2nd level support (technikusok vagy emelt szintű helpdesk)

3rd level support (szétoszlik több szintre, attól függően, hogy hány év tapasztalat van)

...és ugye a legfelső szint, ha nem nézzük a főnökséget, az arhitect-ek, akik gyakorlatilag megtervezik és implementálják a rendszereket.


A Cloud Architect a felhős szolgáltatások tervezéséért & implementálásáért felelős, de millió féle szakterület van, ahol vannak architectek. Infrastruktúra architect, alkalmazás üzemeltetési architect, adabázis, adattárház architect stb-stb.


Fizó: 1st level az olyan bruttó 350, az architect meg olyan bruttó 1.2 misi, de nekem ajánlottak már szintén Cloudos melóért 1,4 millát, de én 1,6 alatt nem mozdulok, mert most keresek 1,2-t.


Jelenleg mindegyikre van igény, szóval állást bármikor találsz. Bánásmód, hát max. a 3rd level és az architect kategória kissé lenézi a 1st, 2nd level supportot, de én például nem ilyen vagyok, hanem igyekszem segíteni őket a fejlődésben, hogy idővel szintet léphessenek (már amelyiknél látom az akarást).

2019. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Cloud Computing eddig el is kerülte a figyelmemet. Valahogy sosem mozgatta meg a fantáziámat amikor ilyen mesterképzéseket láttam hirdetni.

Jelenleg a Cyber Sec felé jobban húzom, de hátha megkedvelem a cloud-ot addigra mire oda jutok.


Magyarországon is ilyen nagy az igénye a cloud architect-nek, hogy a szakember válogatja a munkáltatót, nem pedig fordítva?

Bár lehet maradok a Cyber-nél, mert szeretnék olyan dologgal dolgozni, ami legalább érdekel is.


Köszi a válaszokat, jöhetnek még:)

2019. febr. 18. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!