Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép szerelõ és karbanta...

Dadiii1255 kérdése:

Számítógép szerelõ és karbantartó! Ez MIT takar?

Figyelt kérdés

kB mennyit keres egy ilyen szakmát elvégzett pályakezdõ?

Most megyek szakgimibe,és ezt a szakmát fogom tanulni!

Lesz szakmám, nyelvvizsgám, és érettségim!



2019. márc. 13. 21:24
 1/7 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni,h amint lehet,huzok ki külföldre...
2019. márc. 13. 21:27
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez mundenféle IT-s OKJ (és nem OKJ) tanfolyamnak a legallja. Szinte semmit nem érsz majd vele, mert sokan pár délután alatt otthon megtanulják azt, amit ezen az OKJ-n húznak 2 évig.


Csak OKJ jöhet szóba? FOSZK vagy egyetem esetleg nem? De ha nem akarod egyiket sem, de már úgyis lesz egy érettségid, akkor minimum a rendszergazdát ajánlanám mint tanfolyamot. Azzal még lehet is találni munkát, de a fizetés még ott sem valami fényes. Ha a szoftverek érdekelnek, akkor érdekes lehet a szoftverfejlesztő OKJ vagy a webfejlesztői esetleg. Ezutóbbi kettő valamivel hasznosabb, illetve ha nagyon jól is megy a programozás, akkor szép fizetéseket vihetsz haza.


Ha külföld a terv, akkor ugyanez a véleményem. Az általad említett szaknak szinte semmi értelme, inkább beolvasztanám egy másik IT-s, hardware-esebb OKJ-ba. De magában haszontalan még kint is.

2019. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ohh,ez szomorú..

Mint említettem, most kezdem(ergó,most leszek 9.es)

Hát,akkor majd érettségi után keresek vmi jó OKJ-t, lehetõleg messze az infótól!

Ez meg jó lesz tapasztalat szerzésnek!

Köszi a választ!!!!!!!

2019. márc. 13. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és mit takar? Feltételezem számítógépek szerelése, troubleshooting-hibakeresés, log készítés a hibákról, karbantartási módszerek (például vírusírtó vagy cclean használata), gép összerakása-szétszedése, hardware bővítés..

Szoftverek/OS telepítése, némi hálózattelepítés, esetleg laptopok szerelése.


Nagyjából ennyi. Egy mai átlag tini ezeket mind megtanulja otthon pár hét alatt hobbiból. Anno énis így voltam vele. Később FOSZK(félén) volt egy ilyen tárgyam. Semmi újat nem tanít, és csak idővesztegetésnek éreztem. Szerencsére egyetemen már nincs ilyen tárgyam, mert tényleg ez a "hobbiinformatika".

2019. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szakma legalja, külföldön esélytelen vagy ezzel. Itthon elmehetsz vele maszekhoz, aki vagy be se jelent, vagy max csak minimálbérre, és a többit zsebből adja. Cserébe majd te viszed egész nap a boltot.
2019. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mint említettem, most kezdem(ergó,most leszek 9.es)"

Keressetek olyan szakgimnáziumot, ahol

* informatikai rendszer üzemeltető (OKJ 54 481 06: [link] ) + ha van lehetőség CCNA-képzést vagy

* szoftverfejlesztő (OKJ 54 213 05: [link] ) képzést

nyújt.


Mind a kettő mellé ERŐTELJESEN feküdj rá:

* az angol nyelvre (már ha külföldre készülsz kivándorolni)

* a matematikára (főleg. ha informatikai-/műszaki-irányú egyetemre készülsz továbbtanulni - ami igen javallott)

* az önálló önfejlesztésre, gyakorlásra (a szakgimnáziumi képzés csak az alapok elsajátításában segít)

2019. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmit. Ez a minimum hogy elkezdhessel számítógéppel foglalkozni.


Bár létezik olyan hogy anno multi cégnel 200 programozó főnöke anno a cd lemezt fordítva tette be és úgy vitatkoztam vele hogy a kedvemért fordítsa meg.

Vagy masik hálózati eszközöket gyártó és fejlesztő cég programozoja az rj45 csatinal megakadt hogy mi ez.


Szoval néha ennyit se kell tudni de jobban jársz ha műszerésznek tanulsz mert akkor ez a szakma is meglesz kis utanaolvasassal. Rendszergazda is lehetsz egyre kevesebb kell belőle de ennél jobb.

2019. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!