Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy acer laptopot, de...

Vettem egy acer laptopot, de nem tudok bemenni a biosba, mit kéne megnyomnom ezért?

Figyelt kérdés

A probléma az hogy mikor benyomom a gépet Linpus Linux Lite version -jön elő 2 opcióval: -Limpus Linux és -Create a bootable USB disk


kép róla: [link]


(a képen levő verzió szám régi mivel ez egy régi kép, de a képen levő dolgok ugyanazok)


Ez egy friss laptop, windows-t probálok rá telepíteni, nem vagyok kezdő, windowst rengetegszer telepitettel, más más laptopokra és pckre, de ilyen linpussal még nem találkoztam


Próbáltam nyomkodni az F12-t meg a DEL-t is hátha bejön a bios menü de semmi, bármi ötlet?



2019. márc. 14. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
F2? Az szokott még lenni (esetleg F10)
2019. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legnyakoribb az F1, F2, del billenytű. Amint megnyomod a bekapcs gombot már nyomkodd, ha későn kezded el nem fogja behozni a boot menüt. De az elején nem írja, hogy mit kell nyomni??
2019. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

HA UEFI van telepítve és fast boot is be van kapcsolva akkor nehéz dolgod lesz, mert nem ellenőrzi a perifériákat a gyorsabb boot idő érdekében. Amit érdemes megpróbálni, az a külső USB billentyűzet. Volt olyan laptop a kezemben amin csak az segített, ha reseteltem vagy kivettem a ramot egy indítás erejéig.

Amint megnyomod a bekapcsológombot f2 nyomogassad, ha szerencséd van akkor bejutsz a biosba.

2019. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

F2, F9 vagy DEL gombot nyomogasd lelkesen rögtön a bekapcsolás után és be fog az jönni.


Amúgy siralmas, hogy az Acer még mindig ezt a lecsupaszított Linpus vackot teszi a gépekre ahelyett, hogy egy használható pl Ubuntu Linuxot tenne fel.

2019. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Bekapcsolás előtt már nyomd le az F2-őt (F12-őt) és bekapcsolás után tartsd még lenyomva pár másodpercig.


Esetleg Fn+F2 (Fn+F12) kombinációt is kipróbálhatod, hátha a speciális vezérlőfunkciók (hangerőállítás, fényerőállítás stb.) vannak alapértelmezettre állítva.

2019. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha laptopod uefije támogatja az ultraFast bootolást akkor a gyártó oldalán lesz hozzá egy kis restart to uefi progi.. Mert ha az van beállítva akkor csak azzal fogsz tudni biosba bemenni
2019. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
F2-vel sikerült, és tényleg amúgy sok volt még ezen kivül a baj vele:D de a többit már le néztem jutubról, köszi !
2019. márc. 21. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!