Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok egy 240GB-os...

Hogyan tudok egy 240GB-os olyan rendszer SSD-re ideiglenesen feltenni egy másik gépben rendszert amin 90 giga szabad hely van de csak összesen 1 partíció?

Figyelt kérdés
(Úgy hogy a régi rendszer megmaradjon s később vissza lehessen rakni az eredeti gépbe. Win8 lenne mindkettő.
2019. jún. 24. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Megnyitod a számítógép-kezelést (keresőbe bepötyögöd), utána a tárolás alatt a lemezkezelést választott. Jobb klikk --> Kötet zsugorítása, megadsz mondjuk 60 gigát. Utána "Új egyszerű kötet", megcsinálod, ha megvan, gép kikapcs, és mehet át az SSD az új gépbe. Új gépen boot sorrendet állítasz, és a telepítőben nem formázol semmit, csak kiválasztod a frissen létrehozott 60 gigás partíciót és telepítés.

Ezután majd indításnál megkérdezi, hogy melyik rendszert akarod, és azt tölti be.

Visszacsinálni úgy tudod, hogy visszarakod az eredeti gépbe az SSD, az eredeti rendszert indítod el, és a lemezkezelőben törlöd a létező rendszer 60 gigás partícióját. Utána jobb klikk a te partíciódra --> Kötet kiterjesztése, és visszacsinálod 120 gigásra.

Ennyi meg egy bambi.

2019. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább használj usb pendriveról bootolva valami live Linuxot vagy Windows PE-t, főleg ha csak ideiglenesen kell pár órára..
2019. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
annál többre kell, várhatóan egy két hónap. ha jól értem érzékeli hogy a ssd mely részén nincs adat s az üres hely rovására zsugorít?
2019. jún. 24. 19:29
 4/10 A kérdező kommentje:
bocsánat annyi a különbség, hogy a rendszer ssd-nek nincs gépe. a laptop tönkrement amin volt, a terv az, hogy ugyanolyan tipusu laptopot fogok venni. azon ha jol tudom ugyanaz a rendszer működni fog. addig azonban egy meghajtó nélküli asztali gépet akarok használni igy
2019. jún. 24. 19:31
 5/10 A kérdező kommentje:
ha usb-n keresztül csatlakoztatom az SSD-t egy harmadik működő gépre, azon tudom zsugorítani, majd kialakítani a 60 gigás partíciót?
2019. jún. 24. 19:35
 6/10 A kérdező kommentje:
sőt inkább 80 gigásat particionálnék, a régi rendszer úgyse lesz használva írásra, max. olvasásra.
2019. jún. 24. 19:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor Macrium Reflect -el mentsd el az egész ssd tartalmát fileba hddre, majd töröld le, telepíts rá tisztán egy új OS-t. Majd visszamásolod az eredetit ha szükséges.
2019. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az a gép nem az enyém. így akkor nem oldható meg hogy a rendszergép nem él?
2019. jún. 24. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Letöltöd az iso -t kiírod pendrivera, azzal mented az ssd-t bármilyen gépen, majd azzal fogod visszaállítani is.

[link]


Nem kell az a gép amiben volt.

2019. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
fura dolog történt. próbakép betettem a meghajto nélküli gépbe az ssd-t. elösször valami javitás elszámolt 100%-ig, majd kák háttérrel javitásra kettintást kért, s ezekután beindult a win8. A csempék kissé szét vannak esve s nincs rajta a crome meg semmilyen bővítmény, ujra le kellett tölteni, de az adatok megvannak. nem értem, hogy képes működni a win8 egy teljesen más hardverrel.. ráadásul laptop az egyik asztali gép a másik. i3 4 giga ram helyett i5 8 giga ram... minden más csak az SD közös...
2019. jún. 25. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!