Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom megnyitni a fileokat a külső merevlemezemről?

Figyelt kérdés
Van egy Toshiba 1Tb-os külső merevlemezem és az a problémám hogy amikor csatlakoztatom a géphez nagyon lassan ugyan de felismeri, de amikor megprobalom megnyitni, hogy lassam a rajta lévő fileokat befagy a filekezlő(alap windows-os). Amíg ki nem húzom a gépből be se tudom zárni az ablakot. Az EaseUs nevü programmal megtudom rajta tekinteni a fileokat de se mésolni se törölni nem tudom. Formázni szint úgy nem engedi. Semmilyen programmal. Nincs rajta olyan file ami kéne csak hasznélni szeretném. Arra is gondoltam hogy vírusos lehet mivel amig be van dugva lassítja a gépet. Laikusként nem tudom mit tegyek, de bámilyen megoldás érdekel. A segítséget előre is köszönöm. :D

2019. júl. 28. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
100% hogy valami kártevő van rajta, nekem is anno ugyan ezt csinálta egy külső HDD. Valamilyen kártevő elleni programmal próbáld meg lepucolni első körben.
2019. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Az is előfordulat még, hogy az USB 2.0 port valami fura oknál fogva USB 1.1 módba váltott (nekem ilyen volt) és ez okozta. Más USB portban is próbáld ki.

Ha látod azt az üzenetet csatlakozáskor, hogy "nagyobb sebességre is képes" akkor ez lehet az oka. Olyan szűk a sávszélessége, hogy egyszerűen megakad a fájlkezelő.

Total Commanderrel ránézhetsz még.

2019. júl. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, inkabb az elsőt tartom én is valószínünek. Tudtok estegleg erre alkalmas vírusírtót ajánlani?
2019. júl. 28. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bitdefender Free változatot telepítsd fel, futtasd le.
2019. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem vírus az! Eleve megvan a win10-nek az a védelmi mechanizmusa, ha rádugsz egy vírusos adathordozót akkor arról még véletlenül sem indulhat el egy program sem magától.


Sokkal valószínűbb, hogy haldoklik a HDD, erre utal az is hogy nem lehet formázni. ilyent egy vírus nem tud...

2019. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!