Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akik több milliós gépeket...

Akik több milliós gépeket vásárolnak azok mire használják, egyáltalán van értelme ennyit költeni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Én közlekedésre használom a több milliós gépem. Minden szempontból jobb mint egy régi swift.
2019. aug. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemaRendőrség ***** válasza:
25%

Habár nekem egy 6 éves thinkpad-om van, amit fél éve vettem 50e forintért látok fantáziát a több millió forintos workstationökben(lsd új mac).

Masszívan más kategória az és pl a szívárványban villogo gaymer cuccok. Utóbbi csak epenisz méréshez kell

2019. aug. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Az emberek 99 százaléka perifériák nélkül nem költ egy milliónál többet, a nagybetűs szervereket félretéve maradnak a munkaállomások, amiknek bizony vannak felárai. Ugyan vannak akik csak simán gazdagok, de sokaknak ez egy hobbi és a lehető legjobbat akarják maguknak, akár évente vesznek új gépet. Nekik felcsillan a szemük mikor meglátják a specifikációkat és teljesítmény táblázatokat. Ha munkára kellenek akkor lehetőleg a munkaeszközeiden nem spórolsz, főleg ha a drágább gép gyorsabban végzi a munkát és stabilabb.

Egyrészt azért drágábbak a professzionális alkatrészek, mert kevesebbet adnak el, nehezebben gyártanak le a specifikációknak megfelelőt, stb... Esetleg olyan funkciókat tartalmaznak vagy támogatnak, amiket letiltottak vagy kivettek a mezei asztali komponensekből, így akinek az igényei a mezei és a professzionális közé esik inkább megveszi a utóbbit. Egy új asztali termékcsalád néha kannibalizálná a régebbi profit, ha nem így tennének. Cserébe mondjuk a AMD Zen chippek top 5%-t ragasztja össze Threadripperé(munkaállomás) és a többi megy a mindenféle Ryzen termékekbe.

Az órajelet leszámítva a komponensek nyers adatai is nagyobbak szoktak lenni, így akinek nagyok az igényei annak mélyen bele kell nyúlnia a zsebébe.

A RAM árak eléggé el tudnak szállni, egyrészt több helyet kell feltölteni, másrészt egy méret után beleütközöl a bejáratott technológia határaiba(dual rank). Ezt tetőzi az ECC ram, ami mondhatni szuper stabil.

Az alaplapot nem ecsetelném, csak nézz mit tud egy X470-t és egy X399 hogy képet kapj róluk.

Prociknál a fránya monolitikus design(Intel) miatt nehéz és drága igazán sokmagosat csinálni, így nem lineárisan növekszik az áruk.

Háttértárakból és tápból inkább veszel prémium termékeket.

2019. aug. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

nekem közel 1 millió volt a gépem (oculussal, monitorral...együtt 1.3 körül álltam meg)


programozó vagyok, hobbim a játékfejlesztés (és másodállásom is)

VR játékfejlesztés miatt vettem ennyire erős gépet, meg persze VR-ozni is jó volt (nem nagyon tolom)


akkor "van értelme" ennyit költeni, ha bőven van rá annyi kereted, hogy ezt az összeget ne érezd megterhelőnek

tehát ha van összesen 1 millió spórolt pénzed, akkor nem ajánlom, hogy mindet gépre költsd

2019. aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Van amikor már nagyon nyomja az ember derekát a rengeteg matracba tömött 20ezres bankjegy. Persze télen a kandallóba lehetne dobni, de nyáron inkább vásárolnak rajta valamit ezen emberek.. ;)
2019. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!