Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja a fejhallgatómnak?...

Mi baja a fejhallgatómnak? (mikrofon recsegés)

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, ami egy ideje megoldatlan. Csak minimális sejtéseim vannak, hogy mi lehet a probléma, de hozzáértők segítségét szívesebben venném, abból könnyebb kiindulni. Adott egy Soundblaster XH6 fejhallgató. Nemrég vettem, kétlem, hogy baja lenne, nem is egy 1500ft-os fejhallgató. Egy ideig tökéletesen működött, aztán hirtelen elkezdett recsegni a mikrofon. Néha magától, de érintésre mindig. Ha még csak recsegne érintésre nem is lenne akkora gond (bár azért aggasztó), de ezek mellett még véletlenszerűen el is megy a hang, illetve visszahallom magam. Teljes káosz az egész. Úgy kell elképzelni,hogy mondjuk discordon beszélgetek egy barátommal, leteszem a fejhallgatót, közben ugye iszonyatosan recseg, ha nem mozgatom, akkor tökéletes a hang, minden klappol. Egy idő után viszont elmegy a hangom is, csak akkor jön vissza,ha direkt beállítom a discordon a fülest újra 0-ról, vagy pedig kihúzom a kábelt, megmozgatom a mikrofont. Alapból egy USB-s fejhallgatóról van szó, próbáltam már audio kábellel, hasonló eredmények születtek. Ez egy alapvetően cserélhető mikrofonnal van ellátva, ha nincs bedugva a mikrofon része, akkor tökéletesen működik. A gond akkor kezdődik, ha be van dugva a mikrofon. Valami ötlet?



2019. aug. 6. 01:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Ha hallgatom magam és közben cseszegetem a mikrofont, akkor néha hallok sípolást. Monitoring közben (van egy gomb a fejesen, amit ha megnyomok visszahallgatom magam)néha teljesen meghülyül az egész, néha hiába nyomom nem kapcsol ki, és hallom magam, akkor nem is tudok hangot rögzíteni, káosz az egész.
2019. aug. 6. 02:07
 2/4 anonim válasza:
100%

ha garis a füles akkor vidd be.

Ezzel nem sok mindent lehet csinálni én úgy gondolom, valszeg a kábellal van valami gebasz, eltört, megtört, ilyesmi. Ez esetben pedig kuka, akkor is ha most vetted, nagyon kell nézni a kábelt, nehogy csavarodjon egy kicsit se, 1 hét alatt is tönkre tud menni egy fejes ha nem vigyázol rá.

Ha megfogadod a tanácsomat szerintem vegyél egy HyperX cloud 1-et vagy 2-őt. Nekem az egy van, úgy képzeld el hogy nekem az első HyperX-em sztem kb olyan 2016 környékén volt, és mivel bal***sz voltam a kábel olyan szinten felcsavaródott, gondolom megtört vagy eltört benne a kábel, hogy csak bal oldalt szólt a hang, kb olyan fél évet bírt ki vagy annál kicsit többet de pont nem volt meg egy év. És annyira megtetszett ez a HyperX hogy nem sokkal utána vettem egy újat, és most is azt használom. Szerintem egy rohadt jó fejhallgató, és jack dugós a mikije, szóval bármikor kiveheted belőle.

2019. aug. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is azt mondom, hogy vissza ha garanciális.

Jó időbe fog telni mire javítják, kicserélik a kábelt.

De mást nem igen tudsz tenni, én ezért vettem egy olcsóbb fülest, amihez 2~3 dolcsiért kaptam kábelt, vettem vagy 6db -ot. :-D

2019. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de a kábele cserélhető, próbáltam vagy 3-al, illetve audio kábellel is.
2019. aug. 6. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!