Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikrofon recsegés. Szoftveres...

Mikrofon recsegés. Szoftveres vagy hardveres hiba lehet? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy "Natec Genesis Hx66-os" fülesem. (és tartalmaz mikrofont is)

Igazán jó minőségű mikrofon, egy kis effect-el feltúrbózva felér bármilyen mikrofonnal. (Kis túlzásokkal kijelentve.)


Rendszeresen szoktam videókat készíteni, (Szimpla hobbi) mindig ezt a mikrofont használom.

Nem is volt vele sokáig semmi baj, hanem:


Az elmúlt időkben (kb. egy hete) ha Fraps-el, vagy OBS-el (bármilyen programmal) felvettem videót és nyílván visszanéztem, olyankor "pattogást" (nem recsegés, hanem inkább csak pattogás) tapasztaltam a hangomban. :(

Ebben csak az az érdekes, hogy legtöbbször véletlenszerű a "pattogás" , de tapasztaltam már azt is hogy mikor felemelem a hangom, akkor kezd el jobban "pattogni".


Nem tom, hogy hardveres vagy szoftveres hiba lehet.

Fújtam is már a mikrofont, hátha csak por ment bele, áthelyeztem másik USB csatlakozóba is, driver verzióját is átnéztem (legfrissebb).


Ha hardveres, akkor garancia van rá, attól nem félek, de szerintem valami szoftveres baja lehet.

Szerintem a hardveres lenne, akkor folyamatosan kéne "pattognia" a hangnak.


Ez csak találgatás.

Pontosan én sem tudom mi lehet ez.

Ezért kérem segítségeteket!

Ha valaki tapasztalt már ilyet, vagy van valami ötlete, az kérem segítsen.


Akár ha kell még videót is csinálok a hibáról!!!

De csak ha nagyon szükséges.


Válaszokat előre is köszönöm! ;)



2016. márc. 27. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne csak a verzióját nézd a drivernek, töröld le és telepítsd fel újra, ha azzal is gond van akkor próbálj meg régebbi verziókat, hátha, ha úgy is akkor vidd visza garival
2016. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Van olyan opció a füles programján, hogy egyidejűleg a beszédemmel visszahallom magam a fülesben.

Kiváncsi voltam, hogy "egybőli" visszahallgatás közben is pattog-e a hang.

Ezért ráállítottam a Fraps-et és felvétel közben SEMMI pattogás vagy recsegés nem volt. VISZONT, a felvétel megnézésekor abban meg már "pattog" a mikrofon hangja.


Ebből nagyjából arra következtettem, hogy nem hardveres (tehát nem magával az eszközzel van hiba), hanem egyszerűen a gép vagy az adott program nem tudja normálisan rögzíteni a hangot.

[Most mondhatná bárki, hogy váltsak át Fraps-ről (arról a régi sz*rról)valami másra,de megnyugtatok mindenkit, hogy ezt csinálja a Mirillis Action és az OBS is.


Amit a kedves válaszoló írt mindent megcsináltam, de még mindig nem javult meg sajnos. Ezért is írok, meg keresgetek tovább... De azért köszönöm válaszodat! :)

A garanciás "visszavivetel"-nek nem látom szükségét mint leírtam, a dolgok nem hardveres meghibásodásra utalnak.

2016. márc. 28. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!