Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Oculus Rifthez kötelező az...

Az Oculus Rifthez kötelező az erős számítógép?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, az a számítógép / laptop nem VR ready, ami nem képes arra, hogy VR játékokat (kellően) magas grafikán vagy egyáltalán futtatni legyen képes úgy, hogy az 360°-ban belátható legyen.


Tehát tulajdonképpen a hiba ott van, hogy nem tudja legenerálni a számítógép a játékot, kevés hozzá a videókártya, és a processzor.


Az én kérdésem itt azonban az, hogy ha az Oculus Riftet ideiglenesen egy akármilyen laptophoz csatlakoztatnám, akkor ilyen Youtube videók nézhetőek-e rajta úgy, hogy az jó, és élvezhető legyen? Mert a videót ugye nem a számítógép generálja le, ahhoz nem kell bika gép, hogy VR videót nézhessek rajta, esetleg egy hozzá csatlakoztatott Oculus Rift headsettel.


Esetleg tévedek? És az a laptop ami nem VR ready az megmozdítani se tudja a Rift-et? :O



2019. aug. 7. 21:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha innen esetleg tovább megyünk, lehetséges-e az, hogy egy kisebb igényű VR játékot játszhassunk egy laptopon?

Tehát nem DOOM-ra, Witcher 3-léptékű játékra szomjazik az ember, hanem valami könnyedebb, kisebb grafikájú VR játékra.


(2GB vram VGA, i5-7200u foscesszor, 8gb ram)

2019. aug. 7. 21:12
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Itt egy link az oldalukról elvileg ezzel le tudod tesztelni, hogy kompatibilis lenne-e vele.


[link]

2019. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bár azt írja nem garantálják, hogy 100% ig jó. Én most leteszteletem kíváncsiságból mindenhol pluszos pipa volt kivéve a procim ami I7 3770K annál minuszos pipa ami azt jelenti minimum szint a többi meg bőven jó.
2019. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hardverigény tekintetében elég egyszerű a történet, oculusnál 80 fps t kell tudnia folyamatosan a gépednek vagy hányingered lesz, ezt 2x1440p kijelzőn. Ez a része a súlyos, a többivel egy telefon is elbodogul. A VR nem varázslat, headtracking létezik már nagyon-nagyon régóta, giroszkóp is,ezeken túl meg van a két nagyobb kijelző amit a lehető legmegbízhatóbban el kell látnia a gépednek friss információval, szinte teljesen ugyanaz mintha egyszerre 2 1440p monitoron játszanál.

Az hogy 2gb vram semmit nem mond(azon túl hogy vagy öreg, vagy alsó kategóriás kártya, habár ebben az esetben minkdettő kizáró ok). 7.3 millió pixelről beszélünk(viszonyításképp, 1080p 2.1 millió, 4k meg 8.3 millió), ha a vram keretet nem léped túl akkor a felbontással teljesen lineárisan skálázódik a számítási igény, 1080p ben ~280 fps t kell kapnod folyamatosan ahhoz hogy az adott játékot, videót, vagy akármit probléma nélkül tudd a legfrisebb rift verzióban futtatni.

2019. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Itt írnak konkrét minimum és ajánlott processzor/videokártya modelleket:

[link]

(USB 3.0 portok is kellenek)


Itt is olvasgathatsz a tapasztalatokról:

[link]

"Hardver szempontjából pedig minimum egy 1060-as de inkább 1070-es kártya, mert ha nincs meg a konstans 60 FPS akkor szar lesz! Én 1050Ti-nél mindent csutkára lehúztam úgy meg volt az FPS de baromi ronda volt, supersamplingről nem is beszélve."

vagy

"egy 1070 vagy egy 1660Ti amit erdemes venni. Menne (megy) lassabb kartyakkal is, de a lelki nyugalom miatt az emlitett ketto az ajanlott minimum"

2019. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!