Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios update-től melegedhet a...

Bios update-től melegedhet a processzor?

Figyelt kérdés

Adott egy i7 870 egy Asus p7p55-m alaplapban.

Tesztelgettem egy cm hyper 212 evo-val, míg vártam a hűtőre, amit neki szántam.

Próbálgattam a 4ghz-t vele, 1,35 v-on stabilizálódott is. A hőmérsékletek így üresjáratban 45, terhelve 82 körül, így visszavettem a feszt 1,15-re, az órajelet 3,6 ghz-re. Így lett üresjáratban 42, terhelve 70 fok. Ezzel megelégedtem, ígyhagytam.


Aztán megjött az új hűtő, ami egy arctic freezer xtreme. Rátettem a procira az én pasztámmal (xigmatek g3606) amit korábban is használtam. Betettem a házba, aztán teszt előtt mondom frissítés rá még biost. Ez megtörtént, utána az alapértékekkel beléptem Windowsba, kezdtem e chinebench r15-el, amit azonnal ki is lőttem, mivel úgy pattant fel a proci 92+ fokra, mintha hűtő nem is lenne rajta... De nem értem a venti megy, a venti jófele fúj, maximális fordulatát használja, a paszta elég, a hűtő jól illeszkedik, a feszültség a cpuz és az Aida szerint egyöntetűen 1,120 v terhelve, mégis az Aida teszt vagy a chinebench, cpuz stresszteszt 90 fok fölé viszi a procit, unigine valley alatt 20%-os cpu terhelésen is van, hogy 80 körül van.


Már fogalmam nincs mi lehet a cuccal elvileg a cm hűtő 150w tdp-vel bírkózik meg, az arctic pedig 160w-al. Az i7 870 alap beállítások mellett max 95w lehet.


Miért kapok jobb hűtővel szarabb értékeket?


Ha az i7 870 maximum 72,5 fokos lehet, akkor miért nem kapcsol ki 80 fok felett sem és az aidában ilyenkor miért nincs thertmalthrottling sem?



2019. aug. 8. 14:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocs, ha hosszú lett, meg ha esetleg nem áttekinthető, kissé bosszús vagyok már ez miatt. Ha valami adat kell még, kérdezzétek.

Még az is eszembe jutott, hogy másik gépemben is kipróbálom az új hűtőt, ha ott is lényegesen rosszabb értékeket produkál, mint a cm, akkor lehet, hogy? egy vagy több hőcső? a rossz?

2019. aug. 8. 14:52
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

A Bios update-nak nem sok köze van a hőfokhoz, viszont az össze-vissza állítgatott értékeknek, meg a keresztbe-kasul lévő Windows-nak IGEN.

Elállítgattok mindent a gépen, a rendszeren, fut egy csomó ilyen-olyan program a háttérben, aztán ártatlan ibolyakék szemekkel megkérdezitek, hogy miért melegszik, miért nem indul, miért kap kék halált, stb.

2019. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nos, mint mondtam, a bios, frissítés után totál alap állapotában van. Amit nem írtam, a Windows 7 friss telepítés, a frissítéseket telepítettem rá, továbbá az aidát, Cpuz-t, msi afterburnert, chinebench r15-t és az unigine walleyt. Egyik sem indul automatikusan a windowsal és nem fut a háttérben, ha nem használom.

Profi ugyan nem vagyok egyes, de teljesen kezdő hülyegyerek sem, mint aminek beállítassz. Kérlek titeket a személyeskedést mellőzzük a továbbiakban.

2019. aug. 8. 15:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nem személyeskedés volt, hanem ténymegállapítás.

Ha nem cibálod szarrá a géped, nem lenne meleg. Ilyen egyszerű.

2019. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De ember... éppen most írtam, hogy a gép nincsen szétcibálva, minden alapértéken van. A tuningpróbánál a vcore lett állítva 1.35-re a cpu pll 1,85 v-ra, a bclk 200-ra, a szorzó 20-ra. A semmi nem lett határértéken túl állítva, mellesleg itt a hőfokok alacsonyabbak voltak, mint az új hűtő esetében, ami mellett TUNINGOT NEM ALKALMAZTAM, default biossal ugrottak meg.
2019. aug. 8. 15:51
 6/14 A kérdező kommentje:
A lap is és a proci is irodai gépben volt, miután hozzám került, kétlem, hogy ott szétcibálták volna.
2019. aug. 8. 15:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy dolog, hogy mit írsz, és egy másik, hogy mit csináltál valójában.😘
2019. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mivel nem önigazolást keresek, hanem megoldást, azt hiszem nem lenne értelme mást állítanám. Örülnék, ha másnak is lenne ötlete rajtad kívül, mert ahogy látom neked nem áll szándékodban konstruktív állni a dologhoz. :/
2019. aug. 8. 16:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Na végre valamiben igazad van. :)
2019. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp: lehet, hogy mégiscsak a hűtő rögzítésével van a probléma. Nézd meg újra, hogy mind a négy rögzítő tökéletesen bepattant-e a helyére. Én már jártam úgy, hogy a 4-ből csak 3 rögzült rendesen. Egy kicsit féloldalasan állt a borda. Alapjáraton elegendő volt a hűtés, de terhelés mellett a hőmérsékletek ugyanígy az egekben voltak.
2019. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!