Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitol tud felgyulladni egy...

Mitol tud felgyulladni egy tapegyseg?

Figyelt kérdés
Mai nap a szamitogepem nem akkart bekapcsolni. A ventilatorok forogtak de kepet nem adot. Kivetem helyerol es levettem az oldalat utana ugy probaltam megint bekapcsolni nezni hogy minden megy-e. Par perc mulva egy hatalmas pukkanas a tapegysegbol rengeteg fust es elkezdett langolni a tapegyseg, ugy rohantam ki vele. Ahogy nezegetem utana a valami henger alaku tranzisztor feleseg a haromszorosara duzzadt annyira hogy a tap hutoventilatorjaba bele szorult es az kezdett el egni. Szerintetek mi okozhatta ezt a tuzet? Ezek nincsenek vedve amugy hogy ne okozzanak tuzet? A szamitogep tobbi alkatresze meguszhata szerintetek?

2019. aug. 11. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen táp volt az? Gondolom valami akyga vagy annál is rosszabb, ezért kell egyszer egy minőségi tápot megvenni és 10-15 évig is veled lesz problémamentesen de kigyulladni biztos nem fog soha. Rossz minőségű alkatrészek és rossz tervezés miatt van. Amúgy az egy kondenzátor volt minden bizonnyal. Azt hogy mi úszta meg azt sajnos nem lehet tudni, pont azért mert ezek a rossz minőségű tápok nagyon bizonytalanok, lehet mindent kinyírt, lehet csak egy-két dolgot (pl alaplap, videokártya) de ha szerencséd van akkor a többi alkatrésznek nincs baja.
2019. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
100%
Van műanyag benne bőven, a ragasztások, maga a nyák, ilyesmi. Az bizony éghető.
2019. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi lennék, miféle táp volt az.


Olcsóbb tápok "védelme" olyan, mintha nem is lenne egyébként...


Túlmelegedés, kábelek "elégése", olvadása járhat akkora hővel, hogy megolvasztja a szigetelést, ezáltal nagobb zárlatot okozva, ezzel még nagyobb hőt termelve, ami megolvastzja és/vagy meggyújtja a tbbi szigetelést... blablabla (láncreakció-féleség)

2019. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kondenzatorok néha pukkannak. Egy jobb példánynak 8ev az élettartama 30 fokon ha meleg van kevesebb.

Ez ilyen sport. A jobb tapok jobban vannak meretezve így kisebb eséllyel van dráma érdemes rendes tápot venni.



A gép vagy megúszta vagy nem. Próbáld ki új tappal

2019. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!