Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a gépem?

Miért nem kapcsol be a gépem?

Figyelt kérdés

Van egy asus b150m-plus alaplapom.

Cpu: i7 6700

Táp: fsp hyperm 600w

Ramok: kingston hyperx savage 4x4gb


A legelső hibajelenség az volt, hogy kikapcsolás után 2 ventillátor pörgött. Végtelenségig.

Ha ekkor kapcsoltam ki a tápot miközben pörögtek, utánna nagyon nehezen tényleg, 25 percbe telt mire éltre keltettem megint.

Ezért elküldtem garanciába, ahol 21 órán át stressztesztelték, semilyen hibát nem találtak. Tényleg nem volt a videón semmi szokatlan.


Na ahogy visszakaptam, megint elkezdte a kikapcsolás utáni pörgést. Gondoltam táp kikapcs, majd vissza. Itt vagyok most. Hiába próbálok bármit, meg sem nyikkan. Táp ki, Az elem ki, 20 perc várás és vissza, de most már ez sem működik.


Egy másik tápot erre a lapra kötöttem, és ugyanúgy nem indul be.


Az fsp tápot egy másik konfigba rakva tökéletesen muzsikál.


Mi lehet a hiba?

A proci, a táp, vagy az alaplap?



2019. aug. 12. 16:21
 1/5 MGéza ***** válasza:
Egyértelműen az alaplap, cpu szinte soha nem hibásodik meg.
2019. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nekik először hogyhogy semmi hiba nem jelentkezett?
2019. aug. 12. 17:06
 3/5 MGéza ***** válasza:
Úgy hogy az első jelre garanciába küldted. Nyilván nem egyből ment tönkre hanem lassan, először ilyen apróbb tüneteket szokott produkálni, nálam hónapokig tartott mire végleg megadta magát.
2019. aug. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam RAM-okkal kellett variálni, az egyik slot elszállt. De annyira nem értek hozzá...
2019. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2019. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!