Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valamiért nem kapcsol be a...

Valamiért nem kapcsol be a gépem. Kicseréltem a hütőpasztát Vajon mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Szóval ma elhatároztam kicserélem a hütő pasztát a proceszorról.(i5 6600 3.3 ghz)papír zsebkendővel letörültem a komponenseket,nem értem hozzájuk kézzel,majd vissza helyeztem a a ventilátort a helyére ügyeltem ne folyon le a szelléről a paszta,tökéletesen illeszkedett rá,majd összeszereltem és mikor bekapcsoltam a monitor fekete nem írja hogy asus mert asus alaplapom van (h110M-K) de megy a processzor hütő a psu ventilátor, és az alaplap ledje a videókártya ventilátora nem megy mert nincs semmi kép a képernyőn amiért kellene

Kérlek aki tud megoldásd szóljon.Ellenőriztem a kábeleket egyik sem laza a ramot is kivettem és visszatettem amugy a psu az egy (whiteenergy atx 400w)



2019. jún. 24. 12:38
 1/3 MGéza ***** válasza:

Akkor valami csak nincs rendesen a helyén. Én a helyedben kivenném a cpu-t és ellenőrizném a foglalatot is, lehet egy láb elhajlott. Kábelek önellenőrzése is nagyon fontos:

cpu 4 vagy 4+4 be legyen dugva, vga 6 vagy 6+2 ha kell helyén legyen, megmozgatni, lehúzni, újra bedugni, vga-val is ugyanezt csináld végig, kábelcsatlakozását is ellenőrizd le.

Persze ezt teljesen áramtalanítva kell csinálni, remélem úgy történt elsőre is. De lehet hogy csak a zsebkendőből ragadt rá valami szösz a cpu-ra, ilyen morzsolódni képes dolgokat, vagy szöszös törlőkendőt mellőzni kell takarításkor.

2019. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vettem ki a helyéről a cput ,de lehet valami rá ragadt és akkor olyan lencse tisztitó kendő meg alkoholal ha letörlöm az alaplapot rendben lesz?nem tesz tönkre semmit?
2019. jún. 24. 13:15
 3/3 MGéza ***** válasza:
Ha ki sem vetted attól még elmozdulhatott. Vedd le a hűtőt, a cpu-t rögzítő fém nyelvet pattintsd ki majd nyomd vissza, lehet csak nem érintkezik rendesen.
2019. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!