Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya underclock, miért...

Videokártya underclock, miért nem csökken a hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Egy GTX1080 FE-m van, és most így hogy kint 35fok van, a kártya 80fok fölött jár. Bár azt a bizonyos 83 fokot sose éri el, 82-n megáll, de akkor is engem zavar.


NZXT CAM-ban mind a gpu órajelet, mind a ram órajelet addig csökkentettem amíg engedte, de egy fokot sem változott. Gondoltam leszedem a jó öreg régi afterburnert, de ott is megcsináltam, semmi. Az órejelek változnak az biztos, de a hőmérséklet marad.


Emlékszem CPU esetében (egy FX 8XXX volt) ugyanezt megcsináltam, egyből hűsölt a CPU. Itt ez nem így működik?


Undervoltot nem próbáltam, de ahhoz nem értek, nem akartam elcseszni. Itt tényleg csak az segítene?


2019. aug. 12. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól hogy csökkented a teljesítményt, nem fog kevésbé melegedni. A feszültséget, és a fogyasztási limitet kell csökkenteni minél jobban (meg nem blower hűtős kártyát venni). Tönkre vágni egyikkel sem tudod.
2019. aug. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezeket undervoltolni szokták, ha kell a többit is visszavéve mint ahogy te csináltad.
2019. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy olyan leírást dob valaki ahol nem úgy van leírva mint ha azt feltételezné az olvasóról hogy tud mindent?


Illetve undervolt után kell-e futnia állandóan az afterburnernek?

2019. aug. 12. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!