Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás PCIe csatlakozó alaplapon?

Hibás PCIe csatlakozó alaplapon?

Figyelt kérdés

1 hónapja már random időközönként (volt hogy fél óránként, volt hogy csak hetente) kikapcsol a számítógépem, illetve néha nem is kapcsol ki, hanem csak befagy a kép és elmegy a hang. Utóbbi miatt videokártya hibára gyanakodtam, aztán tegnap bekapcsolt gép mellet meg akartam nézni hogy minden rendben van vele, mikor is éppen csak hozzáértem a GPU-hoz majd azonnal kikapcsolt a gép. Ezt bármikor tudtam produkálni, tehát valami kontakt hibára gyanakodva átraktam a GPU-t a másik slot-ba. Ott tökéletesen működik. Lámpával belevilágítva a PCIe csatlakozóba nem láttam benne semmi érdekeset (pl. elhajlott tű), viszont egy kis por volt benne. A GPU csatlakozó felülete hibátlan.

Szerintetek akkor mi okozhatta a hibát? A por be tud szorulni az érintkező felületek közé, és emiatt szállt el néha? Csak mert szeretnék egy PCIe-es bővítő kártyát venni a gépbe, és így most nem tudom, hogy merjem-e használni azt a csatlakozót (több meg nincs a gépben).



2019. aug. 13. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy gyenge, rossz minőségű PSU.
2019. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

???

Akkor a másik csatlakozóban miért jó? Egy FSP HEXA 85+ 450W tápom van, a komplett gépem elvileg 320 Wattot eszik.

2019. aug. 13. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg azt a kevéske port fújd ki belőle.
2019. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát azt a kis port mindenféle képen takarítsd ki ha utána nem lesz változás akkor valószínű nagyobb a baj amit már házi praktikákkal nem nagyon megoldani.
2019. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!