Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor váltás utan 16gb...

Processzor váltás utan 16gb ram helyett miért csak 8gb-al indul el a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok tech kérdésem lenne.


ma váltottam i5 6600-ról i7 6700-ra és 4x4gb rammal nem hajlandó elindulni.


2x4-et már ki játszottam ezekkel stabilan fut a rendszer.


a vicc, hogy az alaplap utasítása leírja hova rakjam két csatorna esetén a ramokat de azokkal be se indult csak a saját kísérletem által ment neki.


ha pedig mindet belerakom eleve nem kéne kérdésesnek lennie, hogy melyikbe rakom.


cl időzítések full automatikusak.


bios legfrissebb


bios resetet is toltam


további infók


Lap: Asus h170 pro gaming.


Kingstone hyper x fury black ramok 2133mhz c14


i7 6700


vga aligha befolyásolja de leírom gtx 1060 6gb



2019. aug. 17. 16:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést az ékezet miatt és az esetleges nyelvi hibák miatt?
2019. aug. 17. 16:53
 2/11 anonim ***** válasza:
Processzor csere során hajlottak a foglalat lábai. Nem az első ilyen eset lenne amit látnék.
2019. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ugyan úgy raktam be mint az előzőt. kényelmesen bele esett a helyére de most fogom újra szétszedni és megnézni. remélem nem ez történt azért nem az első proci cserém már szal idegesítő lenne.
2019. aug. 17. 17:27
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hajoltak el a lábak a foglalat is tiszta.

Elvileg a chipsetem nem képes kezelni quad channelben skylake procival a dolgokat.

na de akkor az i5 6600 miért tudta?

2019. aug. 17. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Az tökmindegy hogy megy-e quad channelben vagy sem, attól még a 16 GB-t kezelnie kellene.

Max 2 slotban megy a dualchannel másik kettőben meg nincs dual channel ha ennyire finnyás a proci cserére. Ha már a foglalat tökéletes esetleg nem próbáltad meg az i5-öt visszacserélni hogy lecsekkold azzal még mindig megy tökéletesen a 4x4gb?

Használt az i7? Legrosszabb esetben a prociba integrált memóriavezérlő is lehet rossz. Ez kiderül ha vissza tudod cserélni az i5 procit.

2019. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

most tettem vissza az i5-öst!

mind a 4 ram megy dual channelben tökéletesen...

i7-esen külsérelmi nyom nincsen lábak sem hajoltak el még is problémázik.

nem hajlandó csak a B1-B2 dimet fogadni. végső esetben váltottam volna 2x8gb-ra de így, hogy csak single channelben fut nem lenne nagy businness.

2019. aug. 17. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Használt a proci vagy nem? Ha igen akkor valamin gond van vele,mivel elmondásod szerint az i5-el gond nélkül megy,tehát az i7 a gyenge pont.
2019. aug. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Használt.
2019. aug. 18. 09:03
 9/11 anonim ***** válasza:

akkor téged átvertek


menj és csapd ki a balhét rendesen

2019. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem kell balnéznom hardveraproról van 3 hó garival.

vissza küldöm vissza jön a pénzem aztán nézek mást. de az is lehet nem váltok feljebb inkább várok aztán később lesz egy nagyobb ryzen-re váltás.

mindenesetre köszi a tippeket.

2019. aug. 18. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!