Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani egy olyan...

Tudnátok ajánlani egy olyan kártyát, ami megfelelő lenne az alábbi szempontoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott, hogy egy AMD A8-5500-as processzorba integrált HD7560D-t használok jelen pillanatban.


Egészen jól elvagyok vele néhány kompromisszummal, egyet kivéve: Hogy nagyobb terhelésnél eszméletlenül hangos a procihűtő, mondván, hogy ugyebár az integrált videókártya is melegíti a processzort.


Kb 50-60 fokig megy fel a CPU nagyobb terhelés közben.



Szóval:

Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e használtan max 5-10.000-ért olyan kártyát ajánlani, ami erősebb lenne a 7560D-nél, és végre valahára nem is süketülnék meg azért, mert olyan hangos a ventilátor. (Mert olyankor már ugye nem a CPU-t terhelné)

Egy kicsivel az ár felé mehetünk, de ne sokkal!


Hardverapró, facebook marketplace vagy jófogás jöhet szóba, de inkább hardverapró! Ha megoldható, akkor egy linknek örülnék!


Köszi a válaszokat!



2019. aug. 1. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kártya kell, szerintem ennyiért R7 260X a legerősebb.

[link]


Esetleg még opciók: HD 7750, HD 7770, R7 250(X), GTX 650, GT 740 - ezeknek még úgy nincs elszállva a fogyasztása.


Bár abban korántsem vagyok biztos, hogy a zajproblémát ez megoldja, hiszen már nem csak 1 venti fog süvíteni, hanem ott lesz mellette a kártyáé is... Lehet, hogy egy kicsit jobb CPU hűtés kéne a mostaninál, vagy csak szimplán újrapasztázni a procit.

2019. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tápegységem egy FSP Hydro 600W 80+ Bronze, amit nem rég vettem


Hűtésből egy egészen jó van, vagyis hát a gyárinál jóval jobb, bár a pontos tipusszámát nem tudom.


Amiket küldték azoknak utána nézek, köszi!

2019. aug. 1. 17:18
 3/11 A kérdező kommentje:

A GTX 650 vagy az R7 260X OC az erősebb?

GTX 660-at esetleg nem lehet találni 13k környékén?

2019. aug. 1. 17:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Budapesten és környékén*
2019. aug. 1. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Gtx 750ti-t már kapsz 10 ezerért és jobb mint a 650
2019. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
37%
tehát hangos a procihűtő és ezt úgy oldod meg hogy veszel egy erősebb kártyát ami majd jobban dolgoztatja a procidat és így több hőt fog termelni.
2019. aug. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért hangos a CPU hűtőm, mert az integrált videokártyáját használom, ugyanis ha nem játszok, akkor nem hangos, és hogyha veszek egy VGA-t, ami ráadásul erősebb is, akkor nem a procim fog terhelődni, hanem a VGA
2019. aug. 1. 20:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Remélem érthető.
2019. aug. 1. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:

#3 R7 erősebb, méghozzá sokkal, nem egy kategória a kettő.


Van fent egy Asus GTX 660 12k-ért. Ez már erősebb azoknál, amiket felsoroltam eddig.


750Ti 15-nél indul, annyit gondolom nem költenél.

2019. aug. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tévedsz kérdező. Az a proci finoman szólva sem egy erős fajta. És bizony erőlködni fog sok esetben ugyan úgy mint eddig is. Számíts rá, hogy a melegedés nem fog megszűnni (főleg a gyatra gyári hűtő miatt), így a zaj megmarad. A jövőben egy normálisabb hűtőt vehetsz.
2019. aug. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!