Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány magos legyen a processzor...

Hány magos legyen a processzora egy olyan notebooknak, amit gamingre szánok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy notebookot, amit inkább csak játékra használnék. Az lenne a legjobb, ha Windows operációs rendszerrel futna és benne lenne az optikai meghajtó is. Gaming szempontjából melyik a jobb? Ha öt magos, vagy hét magos processzorú laptopot vennék?

2019. aug. 20. 05:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te i5 vagy i7-re gondolsz. Az nem a magok száma, csak a neve. Az i5 rendszerint 4 magos volt, az i7 pedig 4 mag + 4 szálas. Azért használom múltidőben, mert most már van 6 magos és 6 mag + 6 szálas is, de latopokban egyelőre elérhetőbb áron még mindig a 4 mag/4 mag + 4 szál van. Utóbbit választanám (i7).
2019. aug. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áhh ezt megjegyeztem akkor, és köszönöm a tippet :))
2019. aug. 20. 06:46
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A notebook, és a gaming szó nem igazán jó párosítás.

Legyen az akármilyen erős is, kijelenthető, hogy nem sok örömöd lesz benne.

Ezek nem arra valók ! Pont.

2019. aug. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Igaza van kettesnek, egy épkézláb laptop, amit már géming lehet nevezni, 300k környékétől elérhető, annyiból meg már kijön egy ugyan olyan vagy erősebb pc. Hacsak nem ragaszkodsz a végletekig a mobilitáshoz, jobban jársz a PC-vel.
2019. aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
"kijön egy ugyan olyan vagy erősebb pc" Maradjunk inkább abban, hogy erősebb pc. Tökön is szúrnám magam, ha egy 300 rugós laptop árából csak egy ugyan olyan teljesítményű pc jönne ki. :)
2019. aug. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiába veszel i5/i7-es laptopot ha a videokártya kuka,azt is fontos szem előtt tartani hogy egy 1660 vagy minimum egy 1050ti legyen a laptopban ha játékról van szó,optikai meghajtó manapság nem túl sok gamer laptopban fordul már elő.
2019. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így van, grafikus kártya a legfontosabb hogy 4 vagy legjobb 6GB video ram legyen. Hiába szeretnéd a nagyobb igényű játékokat maxon játszani ha kiírja hogy a 4GB video memory elfogyott.

Metro Exodus játékot megértem, de hogy az új Deus Ex-nek miért kell 6GB mikor nem nagy hűha, nem tudom.


Ez a 2 játék kívül eddig minden ment maxon (Lenovo Legion, 7700HQ, 1050Ti), ettől jobb kártyával vegyél mert csak rosszabb és rosszabb lesz.

2019. szept. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippet, végül úgy döntöttem, hogy xboxot veszek, de legalább valamit tanultam most infóból, így talán már nem fognak eladni a halpiacon :DDD
2019. okt. 23. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!