Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri lecserélni egy másik...

Megéri lecserélni egy másik Intel Xeon processzora?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy Intel Xeon E5420-at mennyire érdemes lecseréni egy Intel Xeon E5450-re?

2019. máj. 29. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

mire és mennyit szánnál rá

őszintén szerintem nem ér 240 eFt(árukereső szerint) többletet egy 4 magos szerver CPU amit használtan tudnál legfeljebb megvenni

ha meg nem szerverre kell ott az i3/5/7/9 széria vagy konkurencia Ryzen3/5/7

ha szerverre és viszonylag "olcsón" Amd Threadripper 1920X

vagy Intel Xeon E5-2630

megj.: ha szervert használsz ennyit azért illene tudni :)

5 perc gugli

2019. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az árukeresős oldalon lévő ártól egy kicsit én is lehidaltam, de mostanában használtan olyan 5-6 ezer forintba kerül.

Az a baj, hogy újabb processzorokat nem tudok a gépbe rakni, mert egy régi 771-es foglalat van benne.

2019. máj. 29. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:

#1.Itt szó sincs szerveres felhasználásról.

LGA775-s alaplapra be lehet tenni a 771-es Xeonokat és nagyjából a Quad széria erejével bírnak, kicsit alacsonyabb fogyasztással...

Kérdező:

Olyan 20%-al erősebb, ha nem kerül sokba a váltás és számodra előrelépés akkor megérheti.

Szerintem meg régi platformra már nem nagyon érdemes költeni, mivel olyan sokat nem dobna már rajta.

Így is elég sokat kifacsartál ebből a platformból, aligha lesz már érezhető változás.

2019. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerk:

Amikor még írtam nem írta a kérdező hogy LGA771-es alaplapja van.

De a többi igazából megállja a helyét.

2019. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy Intel G41-es alaplap van a gépben. Hmm, eddig azt hittem, hogy 775-ös lapom van, de akkor gondolom a processzorfoglalat elárulta, hogy valójában 771-es, vagy rosszul gondolom?

Játékok terén mennyire tudna egy E5450-es még több FPS-t kicsikarni a videókártyából? Egy GTX 1050-es kártyám van, de a jelenlegi processzor mellett se olyan rossz a teljesítménye.

2019. máj. 29. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha matricázott a proci, akkor 775-be is belemegy.
2019. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól hitted, 775-ös foglalatú lapod van, a Xeon cpu-k 771-esek ezért vannak lematricázva, átalakítva. Én is most készülök egyébként Xeon-t venni a régebbi 775-ös lapomba, levileg Bios-frissítés mindenképp kell majd+ legújabb mikrókódokkal Xeonhoz...
2019. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!