Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet használatba...

Hogyan lehet használatba venni a csatlakozás után a WD My Passport 4TB 5400 rpm 64 MB USB 3. 0 külső vinyót?

Figyelt kérdés
Kell e tennem valamit a felismertetés után, vagy lehet egyből pakolni rá?

2019. aug. 20. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában partíció sincs rajtuk, tehát particionálod majd formázod ExFAT-ra vagy NTFS-re és mehet...
2019. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezen a videón https://www.youtube.com/watch?v=rGHU0yGXSaY nincs látható partíció, de gondolom érdemes felosztani, főleg ha az 4TB-os. Hogyan készíthetem el 4 részre és a formázás az osztás után is lehetséges egyenként? A rajta lévő WD alkalmazásokkal mi a teendő?

2019. aug. 20. 14:14
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az csak a belső vinyókra vonatkozik, hogy nincs rajta partíció se. A külső vinyókat azonnal használhatod, ahogy kibontod a dobozból.

Az meg rajtad múlik mit csinálsz a rajta lévő Utility szoftverekkel. Nekem is van egy 1 TB -os WD külső vinyóm. Nekem semmi szükségem nem volt rájuk, így töröltem. De ha később mégis kellene, semmi perc alatt letölthetőek a WD honlapjáról.

2019. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Több részre meg nincs értelme osztani, arra vannak a könyvtárak...
2019. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A nagy egyben lévő tárhely helyett a jobb áttekinthetőségért érdemesebb felosztani?

2019. aug. 20. 15:01
 6/11 P.O.C. ***** válasza:
100%

Külső vinyót szerintem se érdemes több részre particionálni.


Belső vinyónál van értelme, külön, pl operációs rendszer, szoftverek, adatok. Elkülönítve legyenek, így egy esetleg újratelepítés nem okoz fejfájást.

De külső vinyónál épp hogy bonyolítod vele, mint sem egyszerűsíted. Egy másik számítógépez csatlakoztatva, pl nem is azokat a betűjeleket kapja, mint nálad.

2019. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! : )
2019. aug. 20. 16:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A több partíciótól nem lesz áttekinthetőbb. Ha például csinálsz egy filmek partíciót, előfordulhat hogy nem lesz rajta több hely ezért a másik partícióra kell a filmet tenned vagy át kell méretezni a partíciót. Felesleges macera. Egyszerűbb ha a 4TB-on csinálsz mappákat oszt jónapot...
2019. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Használat előtt formázást kell csinálnom, vagy automatikusan már meg volt? Lehet folyamatosan csatlakozva a géphez?

2019. aug. 20. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoztatod és kiderül. Ha látja és mutatja a partíciót és a szabad helyet akkor semmit nem kell vele csinálni. Akár folyamatosan is a gépen lehet.
2019. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!