Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás USB kábel?

Hibás USB kábel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a problémám, hogy nemrég vettem egy 2,5-ös külső HDD tokot USB-s csatlakoztatással (az USB kábel nem új volt, ismerőstől vettem, rövid mindkét oldala ugyanolyan) és bizonyos időközönként nem megfelelően üzemel. Értem ezalatt, hogy pittyeg, hogy felismeri a csatlakozást, de közben nem csinál semmit, illetve az összes többi bedugott USB-t lecsapja (nem működik se az egér, se a billentyű sse semmi ami USB-s). Laptopra bedugva teljesítményimpulzusra hivatkozik és ott se engedi használni. Egy alkalommal az gépház elején lévő 2 USB portot le is csapta, azóta se működik egyik sem.


Az érdekes ebben az, hogy valamikor meg működik teljesen normálisan, még egy nagyon régi TV-n is be tudtam hozni, laptopon is, mindenhol. A HDD-vel semmi baj nincs, a régi laptopomból kiszedett HDD, 100%-os kondícióval.


A kérdésem az lenne, hogy ez az USB kábel hibája?



2019. jan. 22. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez azt jelenti hogy az adott eszköz nem képes elég energiát leadni a hdd indulásához. (ezt hallod pityegés alatt)
2019. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor az miért van, hogy néha meg teljesen jól működik? És ráadásul az USB portokat sorba teszi tönkre? (Azóta már az egyik hátsó USB port is "elromlott", de a kis energiaigényű dolgokkal még boldogul, pl egér)
2019. jan. 22. 15:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta hagytam inkább a külső HDD használatát, nem szeretnék nagyobb problémát.
2019. jan. 22. 15:13
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült rájönnöm azonban, hogy mi lehet a hiba.

Időközben végigdugdostam minden USB porton a vinyót, és egyszercsak kikapcsolt a gép, gondolom nem kapott elég áramot vagy valami.

Tápegységre gyanakszom.

Laptopon tökéletesen működik a vinyó.

2019. jan. 22. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!