Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Összeírnátok egy nagyon jó ár...

Összeírnátok egy nagyon jó ár -érték arányú masinát monitorral együtt?

Figyelt kérdés
köszi
2019. aug. 25. 08:24
1 2
 1/17 szántóvető ***** válasza:
21%

zalman i3: 14e

ryzen 5 1600: 27e hardveraprós

gigabyte b450m s2h: 18e

g.skill aegis 2x8gb ddr4 300MHz: 28e

adata xpg sx 8200 256gb: 17e

gigabyte gtx 1660 oc: 76e

be quiet 500w gold: 21e

asus vp288he: 30e

2019. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

minek vennék egy ilyen szutyok 20 colos monitort 30 ezerért?


meg én nem fogok cigánykodni pár ezer ft-on 3 generációval régebbi processzorért, már ne is haragudj

2019. aug. 25. 09:05
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk írj egy keretet, mert nagyon jó ár-érték arányú gépet csak úgy lehet összerakni, ha tudod, hogy mennyiből tudsz gazdálkodni.

Egyébként az első válaszoló dolgozik neked úgy, hogy semmit nem adtál meg, te meg elküldöd őt a jó kutya anyjába, tudod, hogy ki fog neked ezek után szívességet tenni.

2019. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

???

Ennél jóval komolyabb gép már nem jó ár/érték arányú. Egy 20 colos monitoron is meg lehet ugyan azt csinálni, mint egy 30 coloson. Illetve ha a számítási teljesítmény nézzük akkor sem éri meg. Vegyünk mondjuk egy R7 3800X-et. Kerül 138 ezerbe, míg az R5 1600 37 ezerbe (újonnan, boltból). Az előbbi tesztprogramok alapján kb. 45%-kal erősebb de emelett 273%-kal drágább. Tehát nem éri meg ár/érték alapján.

2019. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nincs keretem, millió ft-ok vannak a zsebemben


ez nem azt jelenti, hogy elszórom eszetlenül, mielőtt valami hülye idelinkelne egy milliós konfigot

2019. aug. 25. 09:18
 6/17 szántóvető ***** válasza:
75%
nem haragszok.akkor legalább a fáradtságot vedd hogy leírod az igényeidet ha már kérdést írtál ki.a jó ár/érték arány nem fér össze azzal hogy pl a legújabb procit veszed meg.
2019. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

ne haragudjál szántóvető


csak ideges lettem erre a monitorra

2019. aug. 25. 09:24
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Milliós gépet ne írjanak pedig nincs felső határ. Látom te inkább arcoskodni jöttél mert ha keretet írnál mindenki jól járni. Így más én sem segítek. Csá...
2019. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Vmi agyhalott
2019. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

OK nincs felső keret, de nem akarod feleslegesen szórni a pénzt. Ez érthető és megfelelő igény, de jó lett volna előre tudni. Továbbá:


1. Leírhattad volna, hogy mik az igényeid. Azaz mire használnád a gépet. Játékon belül minden megy vagy csak egy adott kategória (pl MOBA, RTS) stb.

2. Az anyagi helyzetből sejthető, hogy a minőségre szeretnél adni. Fontos, hogy halk legyen a gép, esetleg szinte zajtalan? Méretes is lehet vagy inkább kisebb helyigényű? Kell bele nagy adattároló vagy esetleg van/szeretnél NAS-t is mellé?

3. Írtad, hogy nem akarsz milliós gépet, tehát akkor valamilyen érzékenységi határvonalad csak van! Mennyi az 300? 400k?

4. Ha valaki segíteni próbál azt illik megköszönni. Ha nem tetszik az ajánlat (csak mert nem volt semmi támpont tényleg), akkor azt normális hangnemben is lehet közölni és pontosítani az igényeket. Felbosszantott a monitor?! Ez nem éppen magyarázat a rossz reakcióra! Egyébként a legkisebb gépünkön is 20" monitor van és vígan játszik rajta a gyerek. Ahogy elnézem annyira nem is tűnik kicsinek, hogy használhatatlan legyen...


Egyébként tesómnak is ügyesen tud gazdálkodni és nem szeret feleslegesen költekezni. Nemrég rakott össze magának egy masinát, az igényeinek megfelelően (egy Athlon II X3-as gépet cserélt, amit addig használt ameddig csak ténylegesen kevés lett neki). Tudta, hogy fel akarja újítani az egész konyhát mindenestül, nyílászárókat akar cseréltetni, meg klímát stb, így nem akart kacsalábon forgó PC-t venni. Idén mindegyik tervét sikerült befejeznie és a gépe egy 4 magos Ryzen proci, 8GB RAM (majd bővíti ha ténylegesen érzi, hogy kevés), egy RX570 4GB videokártya meg egy NVMe SSD (256 vagy 512GB már nem tudom). A gép bőségesen elegendő neki. Ehhez van egy 27" IPS monitor, külső hangkártya két komolyabb hangfallal, meg egy komplett, jó minőségű kormány/váltó/pedál vezérlő.

Ez is csak egy példa arra, hogy nem feltétlenül kell a legújabb 8 magos CPU, 32GB RAM meg RTX 280 videokártya, 30 colos 4K monitorral...

Az én gépem fele olyan jó csak, mint a tesómé, de az utóbbi években még ezt sem használom ki azaz még ennek a fele is lehet, hogy elég lenne. Tehát valóban nem mindegy, hogy mik az igények (tudom Pistike a legújabb gémekkel akarja tolni 4K 60fps-sel, max grafon, mert ettől lesz nedves a pampers, de nem mindenki ilyen).

2019. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!