Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú a gépem?

Miért lassú a gépem?

Figyelt kérdés

Egy ASUS U38N típusú laptopról van szó (4GB RAM, 512 GB Winchester, AMD A8 processzor, Radeon HD 7620G GPU). Windows 10 home van rajta. A bejelentkezés egy örökkévalóságig tart, a programok elindítására is várni kell, sokszor hosszú másodpercek telnek el, mire reagál egy kattintásra, de indítás után akár percek is. Amúgy alig használtam, régen win8 volt rajta, azzal nem volt ilyen lassú.

Már teljesen újratelepítettem a windowst is, de nem gyorsult fel. Gondolkodtam, hogy esetleg a win10/HDD párosítás nem szerencsés, és kicserélném a HDD-t SSD-re, de feleslegesen nem akarok rá költeni, ha attól sem gyorsulna fel.

Mitől lehet ilyen lassú és mit tehetnék?


2019. aug. 25. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"Windows 10 home van rajta. A bejelentkezés egy örökkévalóságig tart, a programok elindítására is várni kell, sokszor hosszú másodpercek telnek el, mire reagál egy kattintásra, de indítás után akár percek is" » 512 GB Winchester

Windows 10 inkább SSD -n megy jó, plusz a NoteBook -ba lassú HDD -t szerelnek, ettől iszonyat kín használni.

Ha pedig mennek frissítések, és Win 10 folyton frissít, így az tovább terheli...

2019. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Mennyi dolog van rajta? Ha sok akkor töröld le azt ami nem kell. Tegyél rá CCleanert, majd tisztísd le vele. Majd Fáljlkezelő C-mwghajtó(vagy amin a Windows van) jobbkatt Tulajdonságok Lemezkarbantaró.


Vagy telepítsd újra.

2019. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2: Ezeken már túl vagyok. Nem változott semmi.
2019. aug. 25. 11:46
 4/9 MGéza ***** válasza:
#ˇ: CCleaner nem töredezettségmentesít, így ezt nem képes befolyásolni. Én is egy sdd beszerzését javaslom. Még 4Gb ramot javasolnék azért, 4Gb alig elég valamire a mai világban.
2019. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos RAM bővítést nem lehet csinálni, mert ennyit tud az alaplap maximum.
2019. aug. 25. 12:39
 6/9 ThodEE GoD ***** válasza:
SSD látványos javulást fog hozni, megéri !
2019. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az SSD tényleg gyorsít, de először is érdemes volna mérlegelni, hogy egyáltalán tényleg szükséged van-e Windowsra, vagy csak megszokásból ragaszkodsz hozzá.


A Windows sosem működött igazán "gazdaságosan" de a 10-es aztán kész horror, mennyi fölösleges szolgáltatás és bloatware van benne. Ha ragaszkodsz hozzá és esélyt sem akarsz adni jobb operációs rendszernek, még mindig megpróbálhatod finomhangolni a beállításokat és törölni, tiltani a fölösleges hülyeséget.


Youtube-on sok tutorialt találsz rá, plusz itt van ez is:

[link]

2019. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:

"AMD® Trinity APU A8-4555M"

Hát ez kb az Atom ellenfele, nem csodálnám ha ssd-vel se lenne sokkal jobb a helyzet. Igen gyenge maga a hardver is a W10 számára.

2019. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül cseréltem. Megérte. SSD-vel tökéletes. A hülye win10 úgy látszik nem szereti már a winchestereket. A RAM és proci is bőven elég, még virtuális gépen XP-t is bír így.
2019. aug. 31. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!