Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4k-s monitor vásárlásra...

4k-s monitor vásárlásra programozásra?

Figyelt kérdés
Monitor vásárlás előtt állok és az a kérdés merült fel, hogy milyen monitort vegyek amin sok ablak elfér (természetesen úgy, hogy olvasható legyen a tartalma)(programozás miatt kellene (Visual Studio 2019)) és emiatt a 16:9-es 4k monitor (pl: [link] illetve egy 21:9-es full hd között nem tudtam dönteni, előre is köszönöm a válaszokat.

2019. aug. 28. 00:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve elfelejtettem írni a keret rá max 100 000ft
2019. aug. 28. 00:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Számolni is elfelejtettél, dupla képátló lesz azonos betűméret zoom nélkül.
2019. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem a logikát. 4k kellene mert nagy felbontáson több minden fér el a képernyőn. Csak szerintem ekkor az a baj, hogy túl kicsik lesznek a karakterek (legalábbis szerintem, próbáltam már)


Három lehetőség van szerintem:

1. Veszel egy drága 16:9-es 4k-s monitort


2. Veszel egy 21:9-es FULLHD monitort, akár álvánnyal


3. Veszel két olcsóbb monitort, egy 16:9-t és egy 21:9-t + állványt



1. Amit néztél monitort az teljesen jó, ha azt szeretnéd és tetszik vedd meg


2. Én jelenleg programozni is tanulok, mérnökire járok és van egy FULL HD 21:9-es monitorom. Nem nagyon fér bele még így se. Általában felosztom a képernyőt egyik fele böngésző, másik fele az IDE. Sajnos az IDE nem fér el, legalábbis kellemetlen mert egy hosszabb kódsor már nem látszik. De egyébként ha csak az IDE van megnyitva teljesen kellemes. Állítva nem szoktam használni mert lusta vagyok az állványt (amit külön vettem hozzá, Arctic Z1 Basic) forgatni.

Szóval ha 21:9-es monitor mellett döntesz akkor szerintem egy 34 colos LG monitor szóba jöhet.

Ha állványt is vennél hozzá akkor arra mindenképp figyelj hogy a monitor tudja a VESA szabványt illetve az állvány (pl.: Arctic) tartórúdja elég magas legyen, különben nem tudod körbeforgatni a nagy monitort mert koppanni fog az asztalon a sarka. Nekem 29 colos van és éppen hogy körbe fordul.


[link]

1 karos állvány:

[link]

Leírás: [link]


3. Esetleg azon gondolkodtál, hogy 2 monitort veszel?

Az egyik az alap, a másik a kódoláshoz, amit álló helyzetbe raksz. (Igaz így utóbbihoz mindenképpen kelleni fog állvány, hogy vízszintes helyzetbe rakd)


Pl.:

[link]

emag: 48000Ft


És kiegészítésnek, amit függőlegesbe is rakhatsz akár mellé

[link]

emag: 52000Ft


Ehhez pedig szükséged lesz egy monitor állványra (vigyázz nem mindegyik monitornak van VESA szabványa)

Két karos:

[link]

Egy karos:

[link]



Remélem tudtam valamit segíteni, csak a 2. lehetőségről tudtam tapasztalatot írni. A 3. pontot szeretném megalkotni egyszer. 100 ezer forintból egyébként sok lehetőséged van.

2019. aug. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


4k-s monitorhoz már combosabb videókari is kell. Játékoknál nem tudod kihasználni, ha nem elég erős a géped. Programozásra meg szerintem felesleges...

2019. aug. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2019. aug. 28. 07:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

programozó és gamer vagyok, sőt a játékfejlesztés a hobbim is, így írok véleményt


nekem elég combos gépem van, de inkább preferálom a 2 monitoros buildet

most akarok 3 monitorost építeni, de 3 FullHD-ban gondolkodom


programozásra felesleges a 4K, ha meg 4K-t akarsz, akkor meg kb TV méret ami szóba jöhet, de azon meg kényelmetlen fejleszteni


persze ez a te döntésed, én csak leírtam mit preferálok


van egy "4/5 monitoros" build (2 laptopomat is bedobva) amin még gondolkodtam, de ott az adott gépeknek meg van az adott funkciójuk és elhelyezkedésük

2019. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy olcsóbb 50 coll körüli 4k tv árban kb ott van, mint két fullhd monitor állvánnyal. Hátránya: a teteje magasan van, ha az alsó fele szemmagasságban. Nagyon figyelni kell a szín subsampling tilthatóságára és az alacsony késleltetésű (gyakorta "gaming") módra. Kellemetlen lehet még a távirányítóhasználat. 4k 60fps minimum HDMI 2.0 szabvány megfelelőséget követel a kimenettől, a kábelezéstől, az esetleges köztes berendezésektől és a megjelenítő használt bemenetétől.
2019. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Ilyesmikre gondoltam a 2 monitoros verziónál:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt még csemegézhetsz buildek-ből:

[link]

2019. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!