Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memtest nagyon sok hibát...

Memtest nagyon sok hibát mutat. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Januárban vettem ramot, de mostanában elég gyakran kék halált kapok. Windows 10 van a gépemen. Lefuttattam a memtestet és több, mint 800 hibát talált. Van rá még garancia. Ha beküldöm garanciába megpróbálják javítani, vagy csak kicserélik? Pcx-en vettem. Szerintetek mennyi idő lenne a javítás/csere?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 29. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyesmi nem javithato, csak cserelni tudjak, par hetre is szamithatsz akar mire ujat adnak.
2019. aug. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cserélik és kb. 2-3 hét lesz mire újat kapsz.
2019. aug. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2x cseréltettem már a PCX-nél, mind a két esetben nem voltak restek kivárni a max. 30 napos türelmi idő majdnem végét. Ha jól emlékszem a 26. napon kaptam vissza a cserealkatrészeket (egy RAM és egy HDD)

Javítani nem fogják, és készülj fel hogy cserélni se biztos. Nekik egy memtest indok kevés, ha nem találnak hibát a szervizben az adott tesztgépen, szemrebbenés nélkül visszaküldik.

Van egy jó kis PCX-es sztorim, az egyik haverom járt így egy fél éves VGA-val. Szarakodott a gépében, utána nálam teszteltük 1 hétig és ugyan azok a problémák jöttek elő mint nála (random black screen játék közben) Beadta garanciába majd visszaküldték neki, hogy a tesztelés alatt nekik nem jött ki semmilyen hiba.

Természetesen ugyan úgy szar volt mint előtte. Lényeg hogy egy kis "okoskodással" sikerült végleg kiütni a kártyát, hogy többet ne működjön, és kicseréljék végre.

2019. aug. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én előbb kivenném a foglaltból, visszatenném, utána lefuttatnám újra a tesztet. Nagyon sok számítógép hardver probléma van kontakthiba miatt.
2019. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem elkoszolódás, poros csatlakozó okozza akkor a memtest ki fogja írni már az első körben hogy pontosan mi a hiba mint itt nálam:

[link]


(ez a második oldal, amint a főoldalon megjelennek a piros sorok ide át tudsz lépni)

2019. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most éppen egyenként tesztelem a ramokat és eddig úgy tűnik csak az egyikkel van baj. Lefuttattam a windows tesztjét mindkettővel és csak az egyiknél írja, hogy rossz valami. A memtest most éppen fut (2/4 felénél), az első ramot tesztelem még, de eddig nem talált hibát. Majd ha végez ezzel a rammal kicserélem a másikra és azzal is lefuttatom. A poros csatlakozóra is gondoltam, pont most takarítottam ki a gépet, de úgy tűnik nem ez adja a hibát. Egyébként szerintetek ha csak az egyik rammal van baj garanciában elfogadják, hogy csak azt küldjem be cserére, vagy mivel egyben vettem muszáj lesz mindkettőt?
2019. aug. 29. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van. Ha egyesével teszteled és ráadásul ugyanabban a RAMslotban akkor a hardverhiba is kizárható...
2019. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na írtam az ügyfélszolgálatnak, azt válaszolták mindkettőt vissza kell küldeni mivel kitben vettem (legközelebb ramot veszek biztosan nem veszem kitben :/ ). Lefutottak a tesztek majdnem, de az egyik tényleg teljesen jó, 0 hibát adott a memtest, a másodikkal még fut, de már nagyon sok hibát talált. Beküldöm garanciába aztán reménykedek, hogy jót küldjenek vissza.


Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2019. aug. 29. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!