Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek után ti vennétek még...

Ezek után ti vennétek még AMD-t? Átverték az embereket, előbb tagadtak most meg inkább 3,6 milliárd forint kártérítést fizetnek csak ne legyen balhé?

Figyelt kérdés

[link]


Mondjuk én soha nem voltam AMD párti, sok negatív tapasztalatom volt vele az elmúlt években (szerencsére nem a saját konfigurációmban)

De ezzel most végleg elásták magukat a szemeben. Ki tudja a Ryzen-ekbe is milyen sumákolást fognak majd beiktatni, csak azért hogy az intel fölé kerekedjenek marketingben.

2015 óta húzódik ez az egész, akkor a cég habzó szájjal tagadta, hogy ők nem vertek át senkit és nem is fognak semmilyen kártérítést fizetni. Ennek ellenére most még is inkább kicsengetnek 12 millió dollárt, milyen érdekes ugye?


2019. aug. 29. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen, mivel mind két oldalon mennek ezek a szemfényvesztések, Intel-nek is meg voltak a maga botrányai szóval őket sem kell védeni.(legutóbb meltdown pl. amiről tudott a cég de inkább halogatták)

Mivel ez tudtommal nem vallás , ahol hinni kell 1-1 felekezetnek hogy ők ártatlanok és csak jóakarók hanem gigaméretű cégek ahol ugyan úgy emberek dolgoznak, így én továbbra is a jobb terméket fogom venni és hidegen hagy a cég előélete, a fanatizmust meghagyom neked.

Nyilván ha átvertek volna akkor én is hibáztatnám őket, de mekkora az esély hogy a másik cégnél nem fordult ez elő más formában?

2019. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez ugye csak troll kérdés? A Ryzenekbe mégis milyen sumákolást raktak volna? Már 2 éve léteznek és minden okés. Ha te is vágod hogy ez nem új dolog miért most kezdett el bántani? :D Meg most jobb lett volna ha nem fizetnek kártérítést? Végleg elásták magukat mert elismerték, hogy hibáztak? Gratulálok ezért a hozzáállásért.

Rossz tapasztalataid voltak a múltban amik nem is te tapasztalataid ezért a jövőben esélyt sem adsz nekik. Ezért is pacsi lol.


Mellesleg az okés hogy az Intel meg 90 watt fogyasztással reklámozza az I9 9900k-t amikor maxra overclockolva közel dupla annyit is fogyaszhat? :D Nice

A Ryzenbe nincs mit sumákolni mert marha egyszerűen látható a teljesítményük és a fogyasztásuk valós körülmények között.


Az sem ilyen egyszerű, hogy mit számítunk CPU magnak. Mondhatták volna hogy 8 szálas és akkor semmi nem lett volna. Eleve nevetséges szerintem ezen pattogni mert kit érdekel a magok száma ha hozzák a teljesítményt.

2019. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Eddig is tudtuk h mi a helyzet az FX-el.
2019. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen, vennék.
2019. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Te a 10-en akárhány százalékos vagy? Annyit mondok, hogy egyik óriáscéget sem kell sajnálni, sem szopkodni őket, egyszerűen nyitott szemmel körbenézni a piacon és megvenni azt ami a legjobban passzol az elvárásaidhoz, és jó árban is van. Ez a fanboykodás amit nem értek, élek a feltételezéssel, hogy nem az intel mérnöke vagy aki unalmában feljárkál ide promózni, akkor mer minek csinálod? Most az meg milyen, hogy a 9900k papíron 95 wattot fogyaszt, valójában meg 250-et ha maxon pörög? Ez nem a vásárlók megtévesztése? Vagy, hogy tele van biztonsági hibákkal évek óta majdnem az össze intel proci, amiket lassítással tudtak megoldani, sőt a Hyper Threading kikapcsolása is ajánlott (mínusz 30-40 százalék teljesítmény bizonyos esetekben)? Amúgy Intel procim van nekem is, és ha az elkövetkező 2-3 évben amikor váltani tervezek lesz jó ajánlatuk simán lehet, hogy azt veszek megint. Csak hagyjuk már ezt a nevetséges fanboy stílust.
2019. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Az AMD vásárlók 3,6 mr kapnak az FX mellé, tiszta haszon. Love is Liza Zu.
2019. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Persze. Most r5 2600-at használok, jövőre, ha egy kicsit lejjebb megy az ára veszek egy 3700X-et. :)
2019. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Ezt már abban az időben is milliószor elmondtuk, hogy az FPU megosztott, ezért feleakkora teljesítménye lesz a processzornak, mint amennyit magok alapján várnánk. A ryzen is moduláris felépítésű, csak már minden mag saját FPU-t kapott.


Te meg most úgy írsz erről, mintha most derült volna ki valami, holott csak a versenyhivatal által indított bírósági eljárás most zárult le. A marketing mindig is az emberek megtévesztésére specializálódott, az egész a kicentizgetésről szól. Enélkül egy cég se maradna életben.

[link]

2019. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Persze, hogy vennék. Mindkét oldalon vannak ilyen esetek, ilyen tekintetben egyik se jobb a másiknál.


A Ryzenben egyébként szerintem nincs ilyesmi, a testvéremnek Ryzenes gépe van és simán teljesít úgy, mint az én Intel+Nvidiásom. Nem tűnik sumákolásnak, ha az lenne, feltűnően rosszabb lenne, mint anno az FX-eknél volt. Lehet, hogy jövőre váltok Intelről, mert már kivagyok annak is a hülyeségeitől.

2019. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 MGéza ***** válasza:
86%
Semmiféle sumákolásról meg átverésről nincs szó, ráadásul egy sokéves ügy. Ilyen alapon az Intel is ugyanúgy sáros, hiszen 8 magosként hirdette az i7 processzorokat. Ez a processzor klasszikus értelmezésében nem csalás csak ügyes marketingfogás, hiszen központi számítási egységnek a logikai processzor(alu) minősül, a matematikai processzor (fpu) pedig csak segédprocesszornak. Tehát 8 magos abban az értelemben, hogy 8 logikai magot tartalmaz.
2019. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!