Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok, ha hirtele...

Ti mit csinálnátok, ha hirtelen az öletekbe pottyanna 4 milliárd forint?

Figyelt kérdés
Mire költenétek? Hogyan tárolnátok? Több bankfiókban szétszórva, vagy egyben? Forintban, euróban, aranyban? Befektetnétek valamibe?

2019. ápr. 21. 11:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
elinnám
2019. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Stadiont építenék :)
2019. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

"Ti mit csinálnátok, ha hirtelen az öletekbe pottyanna 4 milliárd forint?"


Felébrednék :D :D

Aztán, ha ébren is megvan még az a 4 milliárd, akkor ahogy leírtad: bankban, ft-ban is meg valutában is, aztán aranyban is, meg ingatlanban, utaznék hatalmasat, végezetül végre megvalósítanám a vállalkozásomat, amihez elég lenne kb. 500 ezer ft.


De én nem szoktam álmodozni - inkább megpróbálom a való életben megvalósítani a dolgokat, mert ha a milliárdokra várok, akkor csak elmegy mellettem az élet :-)

2019. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nagyon gyorsan felvenném egy tényleges pénzügyi tanácsadóval a kapcsolatot (gondolom a Szerencsejátéknál alapból fel is ajánlanak ilyet a nagy összegű nyeremények mellé). Biztosra mennék, szóval valószínűleg több valutában, több bankba szórnám szét a pénzt és azonnal írnék egy végrendeletet is, ahol szépen tételesen fel van sorolva minden.


Valószínűleg 1-2 hónapig gondolkodnék és ülnék a pénzen, ugyan úgy járnék munkába, stb. Az ami a legjobban idegesítene benne, hogy teljesen felborítaná az eddigi életemet.

Nyilván "muszáj" lenne rokonoknak lepasszolni belőle valamennyit, barátoknak is lehetne ennyiből azért már adni. Viszont ezzel az lenne a baj, hogy nem tudnám ki az aki tényleg a barátom még és ki az aki csak a pénzre hajt... Az lenne a legjobb, ha úgy nyerném meg, hogy nem látszana rajtam a gazdagság és eltitkolhatnám :D

2019. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Biztos vagyok benne, hogy alkalmaznék egy pénzügyi tanácsadót meg miegymást. A nagy részét biztosan elajándékoznám, mert nincs szükségem ekkora vagyonra
2019. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
félre tenném belőle 200-300 milliót, a többiet oda adnám éhezőknek, lakást építetténk hajléktalanoknak ingyen, élelmezés stb... van hová jótékonykodni.
2019. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Remélem az utolsó soha nem fog nyerni. Ezzel a hozzáállással ne nyerjen. Elszórni a pénzt felesleges dolgokra.
2019. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Mivel nem értek a pénzügyekhez így bankban tartanám, pár lakást vennék, amit kiadok. Az életmódomat csak annyira növelném, amennyire a kiadott házak bevétele, és a banki kamatok engednék. Tehát a tőkét nem élném fel.
2019. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Megbolondulnék.
2019. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
68%
Iskolát alapítanék szegény gyerekeknek.
2019. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!