Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ennek az alkatrésznek a neve?

Mi ennek az alkatrésznek a neve?

Figyelt kérdés

Egy tablet-ben található kb 1x1 cm-es 2 milliméter vastag. Kívültől fémszalag szerűség, belülről összenyomható szivacs.A ház és videókábelezés között található, oda volt ragasztva. Amikor leesett nem működött rendesen a videókártya, a kijelző csíkozott.



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Köszönöm!



2019. szept. 4. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a neve, de ezt általában azért építik bele az ilyen eszközökbe, hogy úgymond legyen valami ami lenyomva tartja, vagy megtartja az eszköz egy részét, mert különben össze lehetne nyomni, érződne, hogy ott nincs semmi és sérülékenyebb lenne.


Olcsóbb kategóriás ócska laptopoknál is szoktak ilyen szivacs darabokat rejteni a billentyűzet és az alaplap közé, hogy használat közben és lenyomás közben, ne lehessen nagyon benyomni az eszköz azon részét, illetve gondolom az sem hátrány, hogy hozható eszköznél, hogy leszorítja az eszközben lévő azon alkatrészeket amik idővel elmozdulhatnának.

2019. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Pl. Gasket
2019. szept. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szervízben dolgozom, mikor javítunk notebookat, az az első hogy ilyeneket leszedjük és eldobjuk. Sajnos vezeti az áramot, merőműszerrel lemérheted.


Nem gond hogy ott van, de akkor gond ha felválik és áthidal valamit, na akkor passz, végzetes is lehet (persze attól függ hogy hova esik és mit köt át).

2019. nov. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Személy szerint a Kínai ragasztókban sosem bíztam meg (és hát neked is leeset).
2019. nov. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!