Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor lesz már vége ennek a...

Mikor lesz már vége ennek a bányászatnak?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már régóta nincs egy normális videokártya sem még a használt piacon sem...

Gondolom a mid és high kategóriák emelkedése miatt nagyon megnőtt a kereslet a belépő kártyákra is. Mostmár azok sem kaphatók.

Komolyan felejtsük el a pc gaminget már, vagy mi?


Akarnék venni egy olcsó kártyát.

Újonnan: rx 560d 31k

Használtan meg ugyanennyiért akarják eladni a 2gb modelleket.

Azt említeni sem kell, hogy 30-25 akarnak eladni 750ti.


Ki a franc akarja ezeket megvenni, amikor újonnan olcsóbb a kártya?


Egy értelmes ajánlat sincs.:/


750 ti ér 20k-t. használtan.

rx 560/450 meg 25-öt.

Egy ilyen sincs fent sehol. Legalábbis Pesten.


És így is még csak 6k adnék kevesebbet érte mint az újért. Ami nem egy bomba vétel/ár.


Idegesítő.


2018. jan. 21. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Bányássz te is, aztán ha gazdag lettél belőle, akkor majd megvehetsz bármilyen kártyát.
2018. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

GT 1030-t nézd meg, újonnan kapni és GTX 750Ti-hoz hasonló a teljesítménye.

Az felett a 1050Ti éri meg és kb. ennyi is.(a többinek mind el van szállva az ára)

De elvileg az nVidia azt akarja hogy egy személyre max 2 VGA jusson más kérdés hogy a kereskedőknek meg mindegy csak minél többet adjanak el, szóval igazából ezt nem lehet befolyásolni.

Most ebből van pénz...

2018. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%

5 milliós hitelt vettem fel 2 éve.

Azóta 45 milliót bevételem volt és a kiadások 10 millió alatt maradtak. Már másba is tettem pénzt részvények. Nagyon megéri, ennek örülni kell.

2018. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mostanában, ebben biztos vagyok. A baj az, hogy csak neked, vevőnek érdeked olcsón hozzájutni a termékhez, az eladónak, gyártónak viszont pont, hogy nem. Nekik az a lényeg, hogy elvigyék a terméket, az általuk megszabott áron. Amíg ez teljesül, nem lesz változás. Ha pedig bármi miatt a földbe állna a teljes kriptovaluta piac, jó eséllyel mindenki az irreálisan magas árakat fogja figyelembe venni, mikor meghirdeti a saját kártyáit. Aztán persze mivel egymás alá fognak licitálni, idővel csökkenni fog az ár, de ehhez is idő kell.
2018. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7%

Az úgynevezett Difficulty (nehézség) növekedése miatt hamarosan (max 6-12 hónap) kiesnek a fókuszból a 2-4 GB-os videokártyák, egyszerűen nem éri meg majd velük bányászni. akkor majd tele lesz a piac 1060-al meg RX480-al. A bányászatnak nemigen lesz vége, legfeljebb átalakul. Az utolsó Bitcoin 2024-re lesz kibányászva, ha valamikor megszűnik, akkor ez a dátum lehet az. Én 1080 Ti-vel tolom (jelenleg csak 3 darab) elsőt 2017-ben vettem 245-ért,m most a 3. at 1 hete 295-ért. És nem tőlem kell tartani, hanem azoktól, akik egy egész raktárat feltöltenek 3-4 ezer videokártyával. Másrészt azért is van most készlethiány, mert Nvidia még nem jelentette be uygan, de 2018-ban érkezik az új 20-as széria, és azokat a készleteket is gyártani kell, hogy ne járjanak úhy mitn a Vega 56/64 kártyákkal, amiket kb 20 percig lehetett kapni, és el is fogytak.


Talpraesettnek kell lenni, itt-ott lehet találni használtan garanbciával jó kártyát. Ha meg nem kell komolyabb kártya a 1050 Ti fullHD felbontáshoz megfelelő, és nem is drága.

2018. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!