Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GAMER PC-knél a belépő &...

GAMER PC-knél a belépő & közép kategória közti különbség 3. 000 Ft csupán?

Figyelt kérdés

Üdv!


A régi gépemen már szaggat a WoT és sok mikrolagg is van játék közben. Rákölteni már nem akarok az 5 éves gépre. Úgy gondoltam, hogy mivel szinte csak a WoT (world of tanksal) játszok egy belépőkategóriás játékgépet vennék, mivel nem gépigényes maga a játék. Mindíg az aquában szoktam kész konfigot venni, mert nincsen kompetenciám az alkatrészek összeállításához. Röviden : azt sem tudom milyen paraméter érték mit jelent.


Első ránézésre meglepődve láttam, hogy a legolcsóbb belépőkategóriás gép és egy közép gamer gép közt 3000-nél kisebb az árakülönbség. Ez tartalmilag mit jelent ? :O


A GAMER TREND-nél azt írja "Divatos külseje belépőkategóriás gamer PC-t takar. Pénztárca barát konfigurációnkat ...minimális grafikai beállításokkal is élvezik" Majd a következő háromezer forinton belül a GAMER RYZEN ami "Középkategóriás gamer PC, melyen a játékokat főként közepes vagy annál kicsivel magasabb grafikai beállításokkal érdemes futtatni. Hosszú távra nyújt biztos játszási lehetőget, főként az FPS-ek szerelmeseinek"


Mivel ez egy országos hálózat így a minőségi ugrások tükrözik a valóságot? Valóban arról lenne szó, hogy egy belépő ; minimális FPS-ekkel menő játékgép és egy közepes ; jó vagy még magasabb FPS-eket produkáló gép közt alig van párezres különbség? [link]


Valaki meg fogja így venni a gyenge gépet, ha pár ezerrel más sokkal jobbat kap? Miért állhat elő az a helyzet,hogy "szinte" ugyanannyiért sokkal erősebb gépet kap az ember?


2019. szept. 9. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezt hívják marketingnek. Én azt ajánlom neked h prohardver-en a milyen gépet vegyek topikba kérdezz be ott mondanak egy configot beleteszed kosárba és kérsz rá egy összeszerelést aquán kb2-3 ezer Ft. Így lesz egy jó géped. Ezek az oldalakon összerakott gépek nem jók ennyi pénzért főleg nem. Nem tudom mennyi pénzed van rá, mivel csak WoT-ozol egy RX570 használtan bőven elég full hd-ra 25-30 ezrek!! Használt piac bajnoka. Mellé egy ryzen 5 2600 + 450 es lap + 16gb ram de a 8 is elég. Nem tudom milyen a jelenlegi configod h 5 év alatt elfogyott az ereje.
2019. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Egy 250 ezret szánnék rá max.
2019. szept. 9. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ryzen 2600 + 16GB + RX570 konfiguráció 160 ezertől megvan újonnan, minőségi hardverekkel.
2019. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
AMD kártya jó játékokra? Nekem mindenki NVIDIA karit javasolt
2019. szept. 9. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Mindenképpen.


RTX 2070 alatt nem igazán van kártya ami ár/teljesítményben lépést tart az AMD-vel. 2070 és feletti szintre pedig az AMD-nek nincs kártyája.

2019. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt kérdezném, hogy számítanak-e az nvidiás előnyök ? Barátaim azt mondják nvidia karit vegyek, mert minden játék arra van optimalizálva. Jobbak a frissítések, jobb a játék színvilága, hatékonyabbak is talán.


Azt nem értem, hogy lehet hogy ugyanolyan árból össze tudtak rakni egy gyenge gépet ami minimális beállításokkal viszi a játékokat meg egy közepest, ami jóval nagyobb beállításokkal futtatja ugyanazt?

2019. szept. 9. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:

PL.:


GTX 1050 Ti 50k

RX 570 50 k


Tehát ugyanannyiba kerül, de az RX 1,5x erősebb. Az egyik belépő szint a másik közép kategoria.


Az előre összerakott gépek optimalizálatlanok.

2019. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

megnéztem az aqua konfigokat, amikről írtál


a trend PC-ben egy intel i3-as processzor van, ami nagyon karcsú és nagyon drága


a ryzen gamer PC-ben pedig egy sokkal jobb teljesítményű processszor van, mivel az AMD sokkal jobb ár érték arányt nyújt, ezért olcsóbban kapsz nagyobb teljesítményt, mint az intelnél

2019. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!