Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire jó dolog a g-sync?

Mennyire jó dolog a g-sync?

Figyelt kérdés

Van értelme olyan monitort venni amibe ilyet raktak?

Megéri a felárat vagy ez is csak parasztvakítás?



2019. szept. 11. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Határozottan nem parasztvakítás, de a felárat nem éri meg, freesync ugyanazt tudja és teljesen ingyenes, nyílt technológia, és már az nvidia is támogatja(korábban csak azért nem támogatták mert rengeteget keresnek a gsync modulos monitorokon, szó szerint egy driver update kellett csak hozzá). Gsync\freesync ugyanazt csinálja mint a vsync, csak épp a vsync negatív hatásai nélkül(~semmi input lag nincs). Nem mindenkit zavar a jelenség, de van aki a világból ki tudna futni tőle, ha az utóbbiak közé tartozol érdemes lehet olyan monitort venni amelyik támogatja valamelyiket(gsync kizárólag nvidia kártyákkal működik, ha amd kártyád van semmi pluszt nem nyújt).
2019. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem parasztvakítás. Nekem volt szerencsém jó fél évig használni egy gsync konfigot, nagyon durván érezhető a különbség egy mezei gamer, és egy gsync gamer rendszer között.

Tegyük hozzá kevés ember engedteti meg magának (főleg pár évvel ezelőtt volt iszonyat drága) hogy közel 1 milliós konfigot használjon.

Éppen ezért sokan farzsebből lefikázzák úgy, hogy azt se tudják miről is van szó. Ez a tipikus gazdagéknál trendi dolognak van elkönyvelve, ami csakis parasztvakítás lehet.

Ezen az oldalon olvasom sokat, hogy a 144Hz-es monitor is csak marketing, hogy a gyerek megvetesse apuval a jó pénzért. És ha meg mered cáfolni ezt az összeesküvés elméletet a saját tapasztalataiddal, akkor le vagy kiabálva hogy te is agymosott lettél és bedőltél a marketingnek.

És a legviccesebb, hogy mondja ezt egy olyan ember, aki állítja hogy TFT monitoron 30-40 FPS-el már bármilyen játék játszható, hisz ő már 20+ éve űzi az ipart. Példának meg felhoz wow-ot meg lol-t :D

Mivel gyakorlatilag ezeket a nagy képfrissítésű monitorokat elsősorban multi FPS játékokra tervezték, ahol fontos a gyors képfrissítéssel párosított sok FPS, nem értem miért ilyen demagóg érvekkel jönnek az emberek.


Ha teheted vegyél gsync rendszert, a többit meg leírta az #1.

2019. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
24%

Azért tegyünk különéget, mert ma már nem csak egyféle G-Sync létezik.


Mikor debütált ez a technológia. Akkor még külön vezérlő panel kellett hozzá, amit a monitorgyártónak az nVidia -tól kellett megvásárolnia, a hozzá tartozó magas licenc díjjal együtt. Emiatt sok gyártó nem is nagyon foglalkozott ilyen monitorok fejlesztésével. A viszonylag nagy költség és kevés profit miatt. Így elég kicsi volt a választék is. Pl a Samsungnak még mindig nincs ilyen monitorja.

Ez a végfelhasználók felé, akár 50-70 ezer forintos többletköltséget jelentett. Így nagyon sokan inkább az AMD -re tették a voksukat, ahol nem kellett panel, és a technológia is full ingyenesen elérhető volt.


Aztán most év elején megtört a jég. Elérhetővé tette az Nvidia az AMD FreeSync -es monitorokra is a G-Sync -jét.

[link]


Persze nem minden korábbi FreeSync -es monitor működött jól a G-sync alatt. Ezért az Nvidia teszt listát készített mik azok amivel zavartalanul működik:

[link]


Illetve az év elején fejlesztetett FreeSync -es monitorokat már igyekeznek úgy csinálni a gyártók, hogy az Nvidia G-sync is menjen rajta, így alapból megkapják a "G-SYNC Compatible".

Az ilyen monitorok viszont jóval olcsóbban elérhetők, a eredeti G-Sync -esnél, hiszen már nincs se panel se licenc díj. E Miatt már nem bizonyulnak annyira megfizethetetlennek.

Állítólag az olyan G-Sync -es monitor ami panelt is tartalmaz (vagyis az eredeti) még mindig jobb, mint a FreeSync -es G-SYNC Compatible monitorok. Sokan viszont egyáltalán nem vesznek észre különbséget.

2019. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 valamit félreértettél, gsync kizárólag célhardverrel működik. Nvidia is támogatja a freesyncet, ennyi történt, a kettő nem ugyanaz, nem ugyanúgy működnek, csak épp ugyanarra a problémára kínálnak megoldást. Gsync monitoroknak ugyanúgy megvan a felára mint régen, semmi sem változott ilyen téren. Freesyncen nincs gsync, az egyik kizárja a másikat. Mintha azt mondanád, hogy a dx vulkan alatt fut, semmi értelme.
2019. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3


[link]

2019. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

#4: Egy szóval sem állítottam, hogy ugyan az lenne. De ha félreérhető voltam, ott javítsd ki a G-Sync -et G-Sync Compatiable -re (Esetleg Nvidia adaptive sync -re. :D).


#5: Akkor elavultak voltak az infóim, de abba viszont 100% -ig biztos vagyok, hogy a nagyobb gyártók közül ők voltak a legutolsó, akik G-Sync monitort mutattak be.

Emlékszem mikor én vettem a G-Sync -es monitoromat, még nem hogy Samsungnak de az LG -nek sem volt.

2019. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!