Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépet szeretnék építeni és...

Péter7656 kérdése:

Új gépet szeretnék építeni és nem vagyok biztos benne, hogy ezek együtt jók vagy valami hiba lehet vele (bottleneck, márka, elég csatlakozó, elfér-e minden stb)?

Figyelt kérdés
NZXT H500 CA-H500B-W1 házba szeretném belerakni Asrock B450 PRO4 alaplapra (lehet-e 3rd gen ryzen-re frissíteni? minőség?) AMD Ryzen 5 3600 cpu, Gigabyte RTX2070 8GB GDDR6 GV-N2070GAMING-OC-8GC GPU, Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 RAM, Corsair 650W CX650 CP-9020122-EU Táp... Cooler Master 212 RGB Black Edition hűtő (elfér?). + PCX-nél néztem ezeket. Hallottam hideget, meleget. Vélemény?

2019. szept. 16. 10:02
 1/3 hypno ***** válasza:

A PCX gépösszerakója elég intelligens, vagyis viszonylag kis eséllyel leehet inkompatibilis dolgokat összeválogatni.


Az olyan munkát, hogy egy adott videokártya, vagy egy processzorhűtő elfér-e elfér-e egy bizonyos házban, vagy hogy egy alaplap fogad-e bizonyos processzorokat, hogy számodra elégséges mennyiségű bővítő slottal és csatlakozóval rendelkezik-e végezd el magad. A termékek gyártói honlapjain minden szükséges információt megtalálsz.

2019. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

B450 be simán mehet a Ryzen 5 3600. A tápnak is el kell férnie azért 650 wattos tápok nem olyan nagyok.


Viszont ennyi pénzért már vehetnél egy 2 vagy 3 ventis RX 5700 XT-t az RTX 2070 helyett. Tudom aPCX nél csak az 1 ventis blowerek vannak de nem muszáj mindent tőlük rendelni

2019. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:

Gép összerakást nem lehet ott kérni?

Akkor nem tudsz hibázni, ha valami mégsem férne el vagy ilyesmi azt muszáj korrigálniuk.


- Mondjuk ez egy ATX ház, nem hiszem hogy bármivel is problémád lesz - maximum a kábelek hossza lehet problémás, de azt meg lehet korrigálni hosszabbítókkal ha szükséges...


[link]


Az alaplap úgy tűnik hogy tudja kezelni a procit, Ryzen 7ig / 105W-ig látok támogatva procikat.


[link]

Memóriát is.


[link]

Proci szerintem pont jó a videokártyához.


210 a ház szélessége, 120 kell a hűtőnek. Nekem hasonló házam van, a hűtőm ugyanaz és elfér benne.

Mondjuk az enyémnek picit kiáll az oldal lapja és majdnem hozzá ér...

[link]

Itt 165-öt ír, az én házamra 160-at, tehát el kellene férnie ebben is józan paraszti ésszel számolva :)

[link]

2019. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!