Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort lenne érdemes...

Milyen monitort lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Soha nem vettem még monitort, nem vagyok tisztában az árakkal. Először 30.000 Ft volt a keret, de hamar rá kellett jönnöm, hogy az nem sok mindenre lesz elég.


Főleg játékra használnám. Nem szeretném, ha ívelt lenne. Legalább 1920x1080-as felbontás jó lenne. A keret kb. 50-75.000 Ft.



2019. szept. 17. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Előjáróban 2 típust tudnék ajánlani, ami megfelel az elvárásaidnak.


Egyszerű, letisztult külső, vélemények alapján gyönyörű képet ad és még olcsó is:

[link]


Kicsit "gémeresebb" külső, 3 oldalt szinte keret nélküli, Freesync-es IPS panellel:

[link]


Persze nem tudjuk, hogy milyen erős géphez kellene, milyen a csatlakozási lehetőség a videokártyán, illetve mennyire komolyan használnád játékra. (válaszidő, képfrissítés, stb. miatt.)

2019. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A gépet most építem, még semmit nem vettem hozzá, de a videokártya valószínűleg egy RTX 2060 vagy RTX 2060 super lesz.


A legtöbbet single player rpg és stratégiai játékokkal fogok játszani, de néha játszok fps-ekkel is, azonban ezekben annyira rossz vagyok, hogy egy jobb monitor sem fog segíteni rajtam.

2019. szept. 17. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 azt hiszem a szakszó erre az, hogy egérmozi.

24" ig nem vészes 1080p, 27 körül 1440p, felette meg kívül esik minden a büdzséden. Valószínűleg VA panel felel meg a legjobban neked, a legjobb átmenet az IPS panel színhűsége és a TN panel gyorsasága között, de IPS panelből sokkalszélesebb a választék(ha ilyet veszel arra készülj fel, hogy van egy IPS glow nevű jelenség(nézz róla videót), nem mindenkit zavar, de engem meggyőzött hogy az életben többet ne akarjak ilyen monitort hasznlni(még ha a színei amúgy tényleg gyönyörűek is)). Itt nézz szét(árakat érdemes máshol is megnézni)

[link]

2019. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én valami Freesynces 1440p-s monitort vennék ami 75hz es. Nem tudom zavarna-e ha már 32 colos de biztos van ilyen 27 esben vagy 24 ben is csak most hirtelen ezt találtam. És még ips is.


[link]


Mondjuk én inkább egy RX5700 at vennék amivel tuti jó a freesync

2019. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy valaki a monitorra sajnálja a pénzt, viszont videókártyára nem annyira:


[link]


Mellesleg az ipon.hu nem éppen a legolcsóbb üzletek egyike.

2019. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a videokártya jelenleg fontosabb, mint a monitor. Kb. 270.000 Ft lesz csak a gépház tartalma. Eredetileg 300.000 Ft-ba kellett volna beleférnie mindennek, de ez nem fog összejönni. Viszont nincs ennél sokkal több pénzem, ezért kénytelen vagyok kompromisszumot kötni. Valahol spórolnom kell. Sokszor jól jönne egy második monitor, ezért úgy döntöttem, hogy most ezen spórolok, és később esetleg veszek egy komolyabbat, és így két monitorom lesz (idővel).
2019. szept. 17. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!