Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy monitort amin van...

Vettem egy monitort amin van egy vga egy hdmi és egy display port bemenet. A monitor tud AMD freesync-et de nem tudom hdmi-vel nem veszem észre a változást? Érdemes display portal próbálkozni?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a monitor lenne, tetszik meg minden de ez a freesync dolog kicsit zavar.


Esetleg ha tudtok ajánlani milyen display port kábelt vegyek hozzá?



2019. máj. 10. 18:13
1 2
 1/11 Alex Lion ***** válasza:
26%
Ahhoz hogy a freesync működjön, mindenképp kell a dp port :)
2019. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2019. máj. 10. 18:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én monitorom is freesync-es és nincs rajta display port. Szóval hdmi-n is kell működnie. Persze csak amd vga-val.
2019. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolom hogy nem működik hdmi-vel mert nekem ugyanúgy van képtörés és azért is mert van display port, gondolom pont ezért van rajta mert nem mindennel működik, vagy fene se tudja
2019. máj. 10. 19:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah és rx 570-am van
2019. máj. 10. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:

#1 Egy jó ideje működik HDMI-n keresztül is

[link]


Nem minden program alatt működik, a probléma hogy egy teljesen nyílt technológia, nem ellenőrzi senki a monitorokat, és programonként is lehet eltérés. Próbálkozz keretnélkül ablakos móddal, teljes képernyővel, illetve nézz utána hogy mekkora tartományban támogatja a monitorod a freesyncet és limitáld a teljesítményt. Az enyém 40-75hz között bírja, radeon overlayben beállítottam hogy 73fps fölé sose menjen, borderless windowed módban eddig működött majdnem minden játékkal(1-2 kivétel volt az utóbbi ~2.5 évben). Ez nagyon fontos, ha az adott tartományon kívül esik akkor mindegy mit csinálsz nem lesz jó.

2019. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6

Nem, a freesync független a megjelenített tartalomtól ebből a szempontból, ugyanúgy kell működnie egy 1993-as és egy 2019-es játékkal is.


Kérdező, játékban beállítottad a 75Hz-es képfrissítést? A legtöbb játék automatikusan 60-ra rakja, azzal a beállítással nem fog működni.

Amúgy a monitorod 48-75 között képes változtatni a frissítését, a tartományon kívül ahogy már előttem is írták nem fog menni.

Ha tesztelnéd a dolgokat, az nV pendulum demo működik freesync mellett is.

2019. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi de ez csak 60hzt tud, akkor minek raknak bele freesync-et? :)
2019. máj. 10. 23:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Félreértesz. Természetesen, ha 60 Hz a natív frissítés, akkor persze azt kell beállítani, de a te monitorod a philips és az amd oldala szerint is 75 Hz-es, meg úgy általában elég ritka a 60 Hz-es freesync kijelző.
2019. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A probléma csak az hogy ha 75-re veszem nincs kép :)
2019. máj. 11. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!