Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapommal lehet a gond?

Alaplapommal lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Intel Celeron alaplap, 1.8 Ghz-es proci.+van 1 gb ram + nvidia geforce fx 5200 128 mb-os videokártya.

A gond a következő: miért is szaggat pl. a fifa 08, vagy a San andreas?

Ez már régóta nagy gondom, de azt hittem megoldódik, mikor megvettem a 512-es ramot. De nem, ugyan az! (ez előtt 2x256 ram volt benne). Így jön most össze az 1 gb ram. Mi lehet a baj?

(driverek a legfrissebbek, mindig a legalacsonyabb grafikai szinten játsz0k)


2008. nov. 16. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a geped eleg oregnek szamit, be kell fektetned eleg sok penzt a gepbe, hogy jol menyjenek a jatekok. Mindenkepp raferne egy nagyobb teljesitmenyu proci. Valszeg 3GHz koruli P4 bele fog menni (gyanitom hogy Socket 478-as procifoglalat van az alaplapon), hasznaltan kb 5-15ezer lehet, ujonnan mar nem fogsz kapni. Videokartya szinten csere, abbol meg kaphatsz ujonnan eleg jokat (AGP-s csatlakozoba valot). Ha Vistat hasznalsz, akkor +1GB RAM is kellhet.

Tapasztalatom az, hogy kb 2 evente 50-100ezer Ft-ot kell a szamitogepre kolteni, hogy az ujabb jatekok is jol fussanak rajta.

2008. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De valószínűleg az FX 5200-as kártya így is úgy is lassú lesz. Az egy nagyon régi modell, csak az fénykorában számított ásznak, és már akkor is középkategóriás volt.
2008. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hintalow ***** válasza:
100%
Ha jól értem most van benne 2x256 + 512 Mb ram. Ez nem feltétlenül számít szerencsésnek, főleg ha eltérő sebességű gyártmányú modulok, olyankor jobban akadályozzák, lassítják egymás, mint amennyit nyertél a memóriabővítéssel. A Proci szerintem is elég lassúcska, ha esetleg még celeron is akkor főleg. Cserélni kellene.
2008. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!