Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond? Mit állítsak...

Mi lehet a gond? Mit állítsak át a BIOS-ban?

Figyelt kérdés
Szóval, van nekem egy GA P55M-UD2 alaplapom, hozza 2x1GB +1x2 GB 1600Mhz-es rammom, mellette i5-760 van. Win 7 64-bit-es és azt írja ki, hogy 4GB-ból csak 3,5 GB használható. Régebben is volt már ilyen problémám, azt ram Volt emeléssel megoldottam. Nem régiben emeltem a CPU óra jelét és újra kijött ez a baj.
2011. nov. 17. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig szépen állítsd alap órajelre, alap feszültségre és a leglassabb ram modul sebességére mind. (az első két modul sebességét nem írtad)

Továbbá úgy tedd be őket a foglalatba, hogy a legnagyobb modul legyen elöl (a procihoz közel), a többi pedig mögötte.

Egy próbát megér.

2011. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha húzod a procit, ez lehet a mellékhatása. Próbáltad már csökkenteni alapra az órajelet? Mellékhatásként azt értem, hogy hibásan olvassa be a RAM-ot. Ez azért van mert 32-Bit alatt 3.5 kb a max, 64 alatt pedig teljesen beolvassa. De mivel terheled, alapból rosszul ismeri fel a RAM mennyiségét. Leírod milyen videókártyád van?
2011. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

BIOS frissítéssel próbálkoztál már?


F7 -es verziónál van egy ilyen: "Enhanced memory compatibility"

2011. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1600-as rammom van és mellette egy GA 6850oc van. BIOS-ból a legfrissebb van fent, a CPU-t vissza raktam alapba, de.nem segített semmit.
2011. nov. 18. 06:58
 5/6 anonim ***** válasza:
El is felejtettem mondani, a Win7-el szokott mindenféle gond lenni, szóval ne csodálkozz, ha egyéb gond lesz vele. Én Windows hibára gyanakszok, nem feltétlenül kell mindig a Bios-ban keresni a hibát.
2011. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, ha jól tudom a Windows 7-et "tökéletesre" tervezték, és egyes verziói nem csípik ha tuningolsz. Valamelyik eláraszt hibaüzenetekkel, valamelyik nem teszi azt, amit kérsz.
2011. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!