Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lapozó fájt vagy más néven...

Lapozó fájt vagy más néven virtuális memória érdemes ki kapcsolnom?

Figyelt kérdés
Rendszer ssd-van 128gb. Memóriám 16gb ddr4 2400mhz. Hogy ne menjen tönkre hamar az ssd-ém meg nincs is szükségem lassú szar virtuális memóriára. Lesz-e gond ha ki kapcsolom ?
2018. febr. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól tudom ki is kell kapcsolni.Nem lesz gond.
2018. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16GB RAM mellett elvileg nem lehet(ne) gond. DE! Vannak programok amelyek mindenképpen használják a virtuális memóriát valamiért. Én ilyen problémába ütköztem pl.: Cities Skylines esetében, hogy hiába volt bőven elegendő (szabad) memória, állandóan kidobált. A megoldás pedig az volt, hogy a memóriával megegyező méretű virtuális memóriát állítottam be (előtte is volt beállítva, csak minimális méretű).
2018. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lesz bizony, mivel a legtöbb program simán feltételezi, hogy van, és furcsa hibákkal száll el, ha mégsincs. Nem kell túllihegni az SSD kérdést sem, állíts be automatikus méretet rá és kész.
2018. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld azt a lapozófájl beállítást. Hidd el jobban tudja a Windows, mint te, hogy mennyi kell neki. 16GB-nál már nem nagyon fogja semmi használni (max. Photoshop meg ilyenek).
2018. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lapozófájl nagyon szereti a gyors háttértárakat, és sokat is tud segíteni, ha már ehhez kell nyúljon a rendszer. Akkor miért kéne elkerülni, hogy ez az SSD-n legyen? 16GB RAM mellett egyébként sem fogja sűrűn használni a rendszer.


Egyébként 6 éve használok SSD-t, mindig azon volt a lapozófájl, vagy épp a swap partíció. Mindkét eszköz tökéletesen működik, nem használódtak el.

2018. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!