Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Viszonylag erős hardver...

Viszonylag erős hardver 2019-ben Windows XP-re?

Figyelt kérdés

Egy vágó gép vezérléséhez van használva a gép, de már elég öreg és egy rakat púpos kondi van az alaplapon.


Nincs és nem is lesz az a gép külső hálózatra kötve, csak belső hálózat van rajta.


A lényeg hogy elég erős hardver legyen, fusson csajta a CS6-os Illustrator és X6-os CorelDraw.


Legjobb lenne valami tiszta új gépet összerakni, ami még támogatja az XP-t.


Mit ajánlotok?



2019. szept. 18. 10:43
1 2
 1/13 hypno ***** válasza:

Mindkét szoftver 2012-ben jött ki...a windows 7 meg 2009-ben, vagyis akár frissebb konfigban is gondolkodhattok.

Pl. valami használt brand gépben, amit felturbóztok némi memóriával.


Pl.


[link]

2019. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz valamilyen használt irodai brand gépet 3. generációs Intel Core i3/i5/i7 procival - például:

[link]

ahhoz még van Windows XP-s driver:

[link]

2019. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy dolog kicserélni a kondikat. Tiszta újhoz meg nem lesz hivatalos XP támogatás.
2019. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél korszerű gépet win10-el és VirtualBox-ban futtasd az XP-t ha valami vezérlőprogram csak azon futna..
2019. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ami vagy úgy működik ahogy szeretnék, vagy nem. Nem véletlen, hogy az iparban nagy nyugati multiknál is a mai napig üzemeltetnek 486-osokat is.

2019. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 486 story tényleg így van, én is láttam gyártósoron még 1990-ből itt ragadt pc-t ami ugyan egy kezdetleges mono vga-val müködött, de valami penumatikus rendszerhez volt kapcsolva, az egész egy szekrénybe beépítve..
2019. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5-6

Persze hogy van ha működik és nem kell hozzányúlni.

De ő pont hogy hozzá akar nyúlni. (le akarja cserélni)

2019. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Shaddark ***** válasza:
100%

Első körben ilyenkor én a kimeneteket nézem meg alaposan, vezérlésnél szokott lenni soros és párhuzamos port használat.

Van ilyen bővítőkártya sokféle, de azok ilyen kipróbálásos módszerrel működnek, megveszed, belerakod és vagy problémás és cseréled másfélére vagy beválik.


Ha olyan gépet keresel amiben van s/p port is az már leszűkíti a lehetőségeket elég rendesen, jó sok éve nem nagyon raknak ilyet gépbe.


Windows XP-ből magyar nyelven csak 32 bites van ha jól tudom - ha nem gond az angol op. rendszer tudsz rá 64 bites XP-t rakni aminek azért komolyabb az erőforrás kezelése sokkal. Nincs 4Gb. ramra korlátozva, a priciból és illesztőkből is el tudja kezelni a 64 bites verziókat 64 biten. Ezt érdemes lehet megfontolni mert a 32 bit elég durva teljesítmény gát neki.

2019. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ahogy jobban utána néztem vannak driverek Windows 10-re is a vágógéphez. Összekötve USB kabelon van, semmi speciális port nem kell.


Elvileg egy teljesen új gép is lehetne legalább 8GB rammal, Windows 10-el.


A gond az, hogy a vágónak van egy plug in szerű dolga, ami az illustratorba épül be és onnan kell kezelni.

Arra azt írják az utolsó támogatott verzió a CC2015-ös. Elvileg egy 4 éves programnak még kéne futni Windows 10-en,nem?

2019. szept. 18. 14:38
 10/13 hypno ***** válasza:
100%

#9


Ha cég vagytok, akkor szerintem ne szarozzatok mindenféle kikukázott vacakkal, hiszen úgyis leírható a beszerzés gyorsított avulással....már feltéve, hogy van kimutatható bevételetek...mondjuk ezt egy könyvelő jobban tudja.


Esetleg a főnököt rá kell beszélni, hogy szüksége van egy új gépre, amit ő használ, az meg jó lesz a vágógép alá.

2019. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!