Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy gépet teljesen újratele...

Ha egy gépet teljesen újratelepítünk, akkor is vissza lehet állítani a régi fájlokat? (pl recuva-val)

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel, újjá varázsoljuk a gépet új oprendszerrel, elméletileg ezután is vissza lehet állítani a régi, törölt fájlokat, egy-egy visszaállító program segítségével?

2019. aug. 21. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Addig lehet visszahozni az adatokat amíg nem írtad felül őket, törléskor a gyakorlatban nem törlődik semmi, csak felülírhatóvá válik(~ez a különbség a formázás, és a gyors formázás között, az előbbi felül is írja őket hogy ne lehessen visszahozni).
2019. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
használtan vettem a gépet az egyik rokonomtól, és újratelepíteném, mindent el akarnék tüntetni róla, mert ez munka gép lenne, de most olvastam, hogy a memóriából nem is törlődnek az adatok véglegesen, és vissza lehet állítani őket recuva-val. Szóval nem értem, nem lehet megtisztítani a gépet teljesen?
2019. aug. 21. 15:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Vissza bizony.

Tavaly próbálgattam régi nem használt HDD-kről adatot visszaállítani.

Simán csak formázva voltak, ezer éves 120-250GB merevlemezek, meglepően sok adatot vissza tudtam róla nyerni házilag is.

Rengeteg kép (volt amelyiknek csak a 70-80%-a volt látható) dokumentumok, és még néhány mp3 fájlt is sikerült regenerálni.


Itt van egy kérdés a témával kapcsolatban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2019. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Közben jött a válasz! Köszönöm. Csak az a baj, hogy én azt hittem, hogy lehet teljesen tisztalappal kezdeni egy újratelepítésnél. :/ mivel ez munkagép lenne, nem ártana.
2019. aug. 21. 16:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A memóriából biztos hogy nem állítasz vissza semmit, amikor áramtalanítod minden alkalommal eltűnik a tartalma. A háttértár és a memória két teljesen külön dolog.
2019. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (És hasznos ez a CCleaner is!)
2019. aug. 21. 16:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ez egy hülye kérdés, de elég amatőr vagyok, a CCleanert újratelepítés előtt, vagy után kéne használni? Mert ugye ha feltelepítem az új operációs rendszert, lehet, hogy eleve a még üres tárhelyre kerül, és nem fedi le a korábban törölt rendszert.
2019. aug. 21. 16:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Úgy nem sok értelme van a HDD felülírásnak ha arról fut az OP rendszer és a már meglévő adatokat nem írja felül csak az üres helyet.

Ha jól emlékszem akkor a CCleaner-ben van olyan lehetőség, ahol csak a rendszer által üres helyként elkönyvelt részt írja felül.

Magyarán a szabad helyed xy GB, amit a saját-gépben látsz, csak azt írja felül, az adatokat és az OP rendszert nem bántja. De én ezt nem ajánlom.

Legjobb a tiszta törlés, egy másik PC-hez csatlakoztatod a szóban forgó HDD-t és úgy pucolod le CCleaner-el.


A linkelt kérdés alatt nagyjából mindenki egyet érett abban, hogy 1x felülírással lakkossági szinten lehetetlen adatot visszanyeri, 3x felülírással meg már laboratóriumi körülmények között sem biztos hogy sikerülne.

2019. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Törölheted teljesen a lemezt, de felesleges, egyáltalán nem fog bezavarni a telepített rendszer működésébe. Esetleg a boot-kártevők ellen lehet egy boot-szektor (vagy partíció) törlést, de a teljes lemezt felesleges.
2019. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még ilyet találtam, hogy SafeErase program, amely szintén törlésre való. Ez gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint a CCleaner?

2019. aug. 21. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!