Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mondanátok véleményt erről a...

Mondanátok véleményt erről a laptopról?

Figyelt kérdés

Nos, évek óta gyűjtök egy erős számítógépre, és lassan eljött az ideje, hogy vegyek egyet. A következő típust néztem ki: Asus GL504GV ES020T laptop.


Azonban kellene pár vélemény mielőtt belevágnék, mert jómagam nem értek a számítógépekhez kimondottan. Game-eléshez kellene.


Tudom, hogy az ár horribilis, de ez van. Azt is tudom, hogy ha asztali PC-t vennék, olcsóbban megúsznám, de az a helyzet, hogy a mobilitás számomra fontos és helyem sem kimondottan lenne egy asztali számítógéphez.


Ami a legfontosabb lenne számomra, hogy NVIDIA videókártya legyen benne (mint ebben), illetve, hogy megbízható márka legyen és a hűtés is, hogy bírja a strapát. Tanácsokat szívesen fogadok, a segítséget előre is köszönöm.



2019. szept. 18. 18:48
 1/8 anonim válasza:
45%
Annyit mondok, hogy ez a laptop tökéletes szinte mindenre :D
2019. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos ez egy elég prémium gamer laptop panaszkodni nagyon nem lehet a teljesítményére. Hasonló van szobatársamnak is elég brutál, bár neki 17.3 colos ami jómagamnak is jobban tetszene mint ez ami 15.6 os méretben.


Ha többet fizetsz kaphatsz még jobbat ha kevesebbet abba viszont már valszeg csak GTX 1660Ti lesz vagy valamilyen más hardver lesz benne gyengébb.


Nem kötözködni akarok, de ha nem értesz kimondottan a gépekhez állításod szerint akkor megkérdezhetem miért olyan fontos, hogy Nvidia kártya legyen benne? Valaki azt mondta neked csak azok jók? Egyébként jelen esetben érthető mert nem nagyon van jelenleg AMD-s laptop ilyen teljesítménnyel de azért kíváncsi vagyok ez a rész miért került a kérdésbe.

2019. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem veszem kötekedésnek, számítottam is erre a kérdésre. Igen, van egy-két ismerősöm akik azt mondták, hogy az NVIDIA-nak jobb kártyái vannak.
2019. szept. 18. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azért nem árt ha kicsit te is beletanulsz a dolgokba mert ez nem ilyen egyszerű. Ha ár érték arányt nézünk sokszor jobban jár AMD kártyával vagy procival az ember. Pl nézzük mit ad az Nvidia 40-50 ezer körül: 1050Ti meg 1650 4gb vrammal amik alapból nem rosszak de az a helyzet ennyiért ott egy RX 570 8gb ami hülyére veri ezeket. A 70-110 es szegmensben jobb az Nvidia a gtx 1660 es 1660TI vel viszont afelett 130 180 között megintcsak az AMD a nyerő a Navi kártyákkal. Efelett meg egyenlőre nincs versenyképes kártyájuk de a high end Navikkal még változhat ez is.
2019. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

"Pl nézzük mit ad az Nvidia 40-50 ezer körül: 1050Ti meg 1650 4gb vrammal amik alapból nem rosszak de az a helyzet ennyiért ott egy RX 570 8gb ami hülyére veri ezeket."


2x annyi fogyasztásával is hülyére veri a GTX-eket, amu egy PC nem gond, de egy laptopnál kellemetlen. Még az új NAVI kártyáknak is több W-ot esznek, pedig fejlettebb 7nn gyártás technikával készülnek.

2019. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, de ez már többször is ki volt számolva hogy ez a különbség pl hogy az 1650-as 75 wattot fogyaszt maxon az rx 570 meg olyan 120-130 at ez a villanyszámlát tekintve nagyon minimális különbség. Olyan tápot meg szerintem senki ne vegyen ami egy 150 watt alatti kártyával nem bír el.


Mellesleg a navik már nem sokkal vannak elmaradva fogyasztásban. Pl ha megnézed az RX 5700 kb ugyanannyit fogyaszt mint egy 2070 vagy 2060 super és teljesítményben is ott van mellettük.


A laptopos videókártyák egyébként más világ. Egy laptopos RTX 2070 (nem a max q-s) inkább egy asztali RTX 2060 teljesítményét hozza. Mondjuk érthető, hogy nem tudnak olyan mértékű hűtést biztosítani egy olyan kis közegben mint egy gépházban.

2019. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shaddark ***** válasza:
47%

Szuper kis laptop :)


Az Nvidia / Radeon témához annyit hogy nincs olyan hogy jobb márka.

Az egyik árszegmensben az egyik, a másik a másikban lesz jobb. Aztán ez is változik pár hónapon belül.

Sőt, ha épp nagyobb leárazás van valahol már az is változtathat a végkimenetelen :)

2019. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2019. szept. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!