Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen formátumú lehetett a...

Milyen formátumú lehetett a pendrive?

Figyelt kérdés

Egy 16 GB-os pendriveot leformáztam és win 10-es telepítővé varázsoltam.

És most jelenleg hiába próbálom visszaformázni, egyszerűen nem jövök rá mi volt rajta. A fat32 biztos hogy nem. Sima fat se lehetett, mert az most csak 4 Gb-ossával engedi partícionálni. Ntfs sem.

Ezeket onnan tudom, hogy a TV engedte lejátszani, és egy partíció volt az egész.


Tudna valaki segíteni a problémám megoldásában, hogy filmek lejátszásához újra használhatóvá váljon?



2019. szept. 21. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a tv engedte akkor vagy fat32, vagy ntfs. Max még ext3/ext4 jöhet szóba, de azt a win nem tudta volna lekezelni
2019. szept. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tv-vel formáztasd le, akkor biztos jó lesz.
2019. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Az üresen forgalomba hozott pendrive-ok gyárilag FAT32-re vannak formázva.

A régebbi, 4GB-nál kisebbek között lehetett néha FAT16 is.

2019. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Ha a Windows nem is engedi FAT32-re formázni, attól még az volt rajta.

Használj Windows-tól független formázóprogramot, pl.:

[link]

[link]

stb.

2019. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A rufus és hasonló gagyi program szereti MBR helyett GPT re állítani és rejtett mini partícióket rátenni. Mivel ekkor már nem az 1. partíción lesz a hasznos tartalom ezért a TV se (esetleg a régebbi windowsok se) fogja kezelni.


Javasolt parancssorban a diskpart és egy clean parancs kiadása majd lemezkezelőben újraparticionálni (MBR-ben), és formázni..

2019. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Engedi formázni FAT32-re. De azt nem ismeri fel a TV, sem az FM transmitter.

NTFS fölösleges, mert szint úgy nem ismeri fel.

FAT és FAT16 között vacilálok.

De mikor a CMD -> diskpart... csináltam, sem lett jobb a helyzet, mert úgy sem ismeri fel még mindig.

2019. szept. 25. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!