Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7-6700 turbo boost clock?

I7-6700 turbo boost clock?

Figyelt kérdés
korábban írtam ki kérdést hogy miért nem megy 4ghz-n a a proci erre azt a választ kaptam csak 1 magon kaphatok 4ghz-t. Na most ki van monitorozva 4mag4szal es rocket league közbe 3.9ig felmegy az összes de 4 ig nem. ilyenkor mivan?
2019. szept. 22. 20:08
 1/4 MGéza ***** válasza:

Ilyenkor az van, hogy a játék ennyi magot használ ki. Az Intel turbo boost technológia sajátossága hogy több mag használata esetében alacsonyabb órajelet használ mint 1 mag esetében. Így most ennyi magnál ennyi a max boost órajele.

Tehát kissé félreértelmezted: Nem azt jelenti az egy magon kaphatsz annyit hogy az egyik mag 4Ghz-n fog futni hanem akkor fut(hat) annyi ha egyedül az az egy mag van használva. Ha több mag van kihasználva akkor visszaosztja a boost órajelet a technológia.

2019. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:

1 vagyok, na kissé belegabalyodtam:

Tehát: A 4Ghz max boost órajel nem azt jelenti hogy az egyik feltétlenül 4Ghz-n fog futni. Azt jelenti hogyha csak egy mag van terhelve akkor 4Ghz-ra pöröghet fel. Ha több mag van terhelve akkor csökken az összes mag boost órajele arányosan.

2019. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ,hogy szövegértelmezési problémád van

4000 MHz (1 core)

3900 MHz (2 cores)

3800 MHz (3 cores)

3700 MHz (4 cores)

2019. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Cinebenchet szedd le, állítsd 1 magra, majd nézd meg felmegy-e 4-ig. Ha igen, akkor nincs semmi probléma.


Ha nem, akkor sincs feltétlen probléma, mert azért sok befolyásoló tényező van, legfőképp hűtés, nameg maga a Windows háttérfolyamatok.

2019. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!