Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen programokkal tesztelhet...

Milyen programokkal tesztelhetném számítógépem tudását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok jó és rossz véleményt olvastam az IPON-ról, leginkább garancia és gép összeszerelés terén. Sokan írták hogy nem azt a terméket kapták, hibás volt stb... Nos én nem értek lovakhoz csak játszani szeretnék és ezért egy nagyon drága számítógépet építettek velük. Van e esetleg olyan program ami részletesen leírja mi található a gépházban, hogyan futnak, működik e minden rendesen? Hogy érdemes átnézni? Összeszerelést, tesztelést is kérek tőlük.



2019. szept. 23. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

Azt, hogy működik-e, nem igazán lehet programmal ellenőrizni, legjobban azt tudod, hogy játszasz vele meg használod, és úgyis elég feltűnő lesz, ha nem jó valami.

Hogy azt rakták-e bele a gépbe, amit kértél, illetve ígértek, azt aida64 nevű programmal tudod megnézni, illetve ott meg tudod nézni a hőmérséklet adatokat is. 80 fok fölött lehet gyanakodni.

2019. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már hogyne lehetne ellenőrizni programmal? Aida stresszteszt, afterburner, memtest, intel burn test stb... De termézetesen a mindennapi felhasználáskor haznált programok, vagy játékok futtatása is egyfajta teszt lehet, bár az nem lenne alapos.
2019. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. szept. 23. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves #2, én vagyok #1

Szerinted egy laikus felhasználó rájön a raw smart és egyéb adatokból, hogy ha nem működik megfelelően valami?

Ahhoz szerintem kell némi informatikai ismeret. Főleg úgy, hogy én programozóként sem tudom némelyik paramétert, utána kell nekem is néznem ha érdekel az állapot...

2019. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahoz, hogy lássa minden remekül működik, nem kell informatikai ismeret, még a smart adatokra sincs szükség. Ha lefutnak az általam ajánlott tesztek hiba nélkül, minden valószínüség szerint rendben van a cucc. A hdd vagy ssd tekintetében egy laikusnak első körben a hdsentinelben elég a kondiciót megnézni. Nem kell ide mély szintü tudás.
2019. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!