Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van elég lóereje a gépemnek...

Van elég lóereje a gépemnek ehhez? Milyen ez a 4k ultradurva monitor?

Figyelt kérdés

[link]


ezt a monitort néztem ki... játékokban nyilvánvaló, hogy a gépem nem alkalmas ezen felbontáson semmire...


fx 6300 + r7 260x 2 GB vidikari


ezen a monitoron filmet néznék, youtube-t néznék, stb.

tényleg brutál képe lehet?

valamint elbírná az alap feladatokat vele a gépem?


mégegy fontos kérdés: lenne számottevő változás, ha csak FHD filmet töltök le és azt nézem? a netem sem elég gyors a 4 K videókhoz youtuben, csak a FHD-hoz... így van értelme a monitornak?


és olyat lehetne, hogy a jelenlegi monitorom megtartom, és azon játszok tovább, egyfajta 2 monitoros rendszerben, és kisebb felbontáson, hogy bírja a PC-m?

tehát 2 monitor, a régi a régi felbontáson, az új monitor meg 4 K-ban?

bírná a vasam?


2019. szept. 26. 16:37
 1/5 A kérdező kommentje:
valamint azt hiszem a videókártyám kevés, akkor vennék bele egy rx 570-et vagy 580-at
2019. szept. 26. 16:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi monitornál teljesen fölösleges ez a felbontás, egyszerűen nem látnád a különbséget, legfeljebb egészen közel hajolva. Legalább 40 hüvelykes képernyőknél van értelme a 4k-nak.

Jobban járnál egy 1440p-ssel, minőségibb monitort kapnál azonos áron.

2019. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tegyük fel, azonos áron vannak... de számításba veszem amit mondtál
2019. szept. 26. 17:18
 4/5 A kérdező kommentje:

nem látok árbeli különbséget.


egyébként ha lejjebb veszem a felbontást, akkor is jó ez a monitor, tehát ha egyel lejjebb veszem 1440-re, akkor úgyis jól használható, nem? illetve akkor a mostani videókártyám is elbírna vele.? a többi kérdésre is válaszolnál ? köszönöm

2019. szept. 26. 17:19
 5/5 hypno ***** válasza:

Értem én, hogy nem is ember akinek nincs 4K-s, vagy legalább 144 Hz-es monitora, de ha egyszer gyenge és elavult hozzá a processzorod, és a videokártyád is és mint írod nem elég hozzá az internet sávszélességed, akkor ne erőlködj a 4K monitorral ebben a méretben.


Normál 60-70 cm távolságból már a full-hd képpontjait sem tudod megkülönböztetni egymástól 27"-on, nemhogy a negyedakkorákat.

További bónusz, hogy az összes betű és ikon is sokkal kisebb lesz, ami kényelmetlen.


Ezen túl az evolúció nemigen volt tekintettel a jövőbeni "gamer" trendekre, mert az emberi szem felbontása 1 szögperc. (Pár sasszemű mutánsé jobb ennél, de ők általában jellemzően nem a monitorok előtt bambulnak, hanem pl. egy céltávcsövön keresztül.)

2019. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!