Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy rakjak össze egy számítóg...

Hogy rakjak össze egy számítógépet?

Figyelt kérdés
Volt öt éve egy laptopom, Asus G751JM. Baromi erős volt, de nemrég felmondta a szolgálatot. Szeretnék egy asztali gépet összerakni, viszont nem értek ezekhez a dolgokhoz. Azt tudom, egy laptop jóval drágább mint egy asztali gép, és mondjuk a G751JM fele annyi lett volna ha nem laptop mondjuk. Legalábbis én így tudom. Szóval kb 200-300ezer forint között, milyen gépet lehet összerakni? 4 dologra kell. Fusson rajta a Photoshop, Lightroom, HOI4, és Warthunder tökéletesen. Ti ebben az árkategóriában ezekkel a kritériumokkal, milyen "alkatrészeket" vásárolnátok össze, hogy a lehető legerősebb gép legyen? Ha valakinek van, elküldheti a konkrét buildjét. Köszönöm a segítő válaszokat, legyen szép estétek!

2019. szept. 28. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

PCX-ről nézelődtem.

Háznak Rajintek Arcadia, esetleg FSP CMT230, jobb nem kell, nem karácsonyfát veszel.

Táp Bitfenix Formula 450.

Alaplapnak valami középkategóriás B450-est javaslok, pl. Asrock B450 Gaming K4

Ha jól emlékszem, a fotóbolt szereti a nagy egyszálas teljesítményt, ezért processzorból egy Ryzen 5 3600-at választanék.

RAM-nak G. Skill Aegis tökéletes, 2x8 GB DDR4 3000MHz verhetetlen áron van és ennél jobb nem kell. Az alaplapod ráadásul 4 slotos, így később könnyen tudod bővíteni 32-re, ha esetleg szükséged van rá.

VGA-ból én nem gondoltam túl erősre, az általad említett játékokhoz egy MSI RX 570 8 GB bőven elég, és egyébként is egy jó választás.

SSD-ből a Kingston A2000-et javaslom, 250-500 gigásat, attól függően, hogy mennyi adatot szeretnél rajta tárolni.

HDD-re nem tudom, hogy hogyan van szükséged. Ha viszonylag sok fontos adatod van, akkor javaslom a 2x2 TB-ot Raid 1-be kötve, így ha az egyik merevlemez meghol, az adataid a másikon megmaradnak.

BIOS frissítést mindenképp kérj hozzá, anélkül el sem fog indulni.

Az összeszerelést a PCX-esek olcsón és elég jól csinálják, de ha szereted a kihívásokat és nem félsz, hogy elbaxol valamit, akkor nyugodtan csinálhatod magad is.

2019. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hűha. Köszi. Ez elég konkrét. És ezzel a builddel ezek a játékok max grafikán futnak majd akkor?
2019. szept. 28. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán.
2019. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget.
2019. szept. 28. 21:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen monitort ajánlasz, lehetőleg minél nagyobbat, ami a legrealisztikusabb színek szempontjából?
2019. szept. 28. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:

200-300ezer forint között valimi ilyesmit.


[link]

2019. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2019. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!