Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop hdd vásárlásnál mire...

Laptop hdd vásárlásnál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Vennék egy laptopot, de a hdd je kicsi, amit nem bővítenek a bol
2019. okt. 1. 15:42
 1/4 A kérdező kommentje:

Sikerült elnyomnom...


Szóval nem bővítik boltban, nekem kell. Mire kell figyelni?

2019. okt. 1. 15:43
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek cserélhetőek (illetve én még olyanról nem hallottam, hogy fixen be van építve), manapság meg már SATA-s csatolóval rendelkeznek ezek, szóval szerintem csak a méretére kell figyelni. Nem tudom, a netes tesztek a gyártók megbízhatóságát illetően mennyire jók, már azt mondják, nincs eltérés gyártók közt, bármelyik elromolhat az első pár hónapban is vagy bármikor.
2019. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a méretre figyelj. Egyrészt 2,5"-es legyen, másrészt megfelelő vastagságú... pl gyártanak 15mm vastagat is, az valószínűleg nem fér be a laptopodba.
2019. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leginkább arra, hogy ne HDD-t, hanem SSD-t vegyél - ha belefér a költségvetésbe, és amúgy is cserélnél, mindenképpen érdemes, nagyon sokat gyorsít! A régi HDD-hez pedig veszel egy USB-s házat (kb. 2000 Ft), és használhatod extra tárhelyként.


Keress rá a laptop specifikációjára, és nézd meg, milyen csatlakozási lehetőségek vannak! Milyen SATA csatlakozó (SATA 2, SATA 3 stb.), esetleg M2 (bár ez kevéssé valószínű) van benne? Mindenképp olyan meghajtót válassz, ami ennek megfelel!


Nézd meg, nem fér-e el benne egy másik HDD/SSD a jelenlegi mellett, esetleg ha van DVD akkor annak a helyére (pl. régebbi ThinkPad-ek)!

2019. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!