Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közben 2-3 max 5 fps...

Játék közben 2-3 max 5 fps esést észre kéne vegyek? TV-n miért nem probléma ha 60 helyett csak 25 van?

Figyelt kérdés

Megy az fps számláló megvan a fix 60 fps (vsync on) de néha beesik 2-3 fps csökkenés max 5.

Na most akkor legrosszabb esetben is 55 fps megvan.

És azonnal észreveszem rá se kell nézni a számlálóra de amikor mégis ránézek látom tényleg beesett.

De nem értem: ilyen kis fps esést észre kéne vegyek egyáltalán? Anno PS (1) gépen 25 fps volt több nem is lehetett és mégis teljesen zökkenőmentes volt a grafika.


Vagy ott a TV: TFT paneles tv, 60 Hz-es, a filmek meg (xvid, x264) 25, 29, 30 fps...és semmiféle zötyögést nem venni észre.

Játék alatt meg észrevenni 2 fps-t is?


2019. okt. 2. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert teljesen más a 2 szitu. Pl TV ben csak passzív nézőként figyeled az eseményeket legtöbbször harmadik nézetből míg ha egy pörgős fpssel játszol eleve a reflexeid is intenzívebb módban vannak. Én már 1 éve stabil 60 fpshez szoktam és ha valamilyen okból mégis bedroppol ilyen 25 35 közé egy akciódús fpsben ahol fontos hogy jól célozzak nekem baromi zavaró tud lenni.
2019. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

na de én nem erről beszélek!!

Nekem nem 25re esik be, hanem 60ról 57-re 56ra! És azt is simén észreveszem! Azt a 2-3 fps-t??

2019. okt. 2. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért mert ha beesel 60 alá akár eggyel is akkor a vsync visszaszabályoz 30ra azonnal és 60ról hirtelen 30 baromi zavaró. Vegyél freesync monitort és a probléma megoldodik.
2019. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vsync miatt latod a valtozast csak. Hidd el ugyanezt a 60-57 et soha az eletben nem venned eszre egy 144 hertzes monitoron.
2019. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amugy meg nem feltetlen kell uj csodamonitor.

Nvidia inspectorral 62 fpsre van allitva a gepem, vsync meg kikapcsolva. Sokkal simabban futnak a jatekok.

2019. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!