Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya probléma lehet?...

Videokártya probléma lehet? Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új gépet vettem és játék közben azt tapasztalom hogy amikor pl egy cutscene vagy töltőképernyő következik, akkor néha a monitorom elsötétül, kiírja hogy nincs jel. Nem igazán értek a számítástechnikához, de nekem az a gyanúm hogy a videokártya miatt lehet ez a probléma, mivel a monitor tökéletesen működik másik géppel. Acer monitorom van, amit egy HMDI -> VGA átalakítóval kötöttem gépbe.


AMD Radeon RX 570 8GB gddr5-ös videókártyám van, driver is frissen lett telepítve, erről az oldalról: [link]


Mégis fennáll ez a probléma, csak a számítógép újraindításával tér vissza a kép a monitorba, addig azt írja ki hogy No Signal. Valaki ért ehhez és tudna segíteni?



#videokártya #fekete kép #amd radeon rx 570
2019. szept. 14. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy videokártya probléma lenne.

Szerintem energiatakarékos üzemmód van beállítva a monitorodban és kikapcsol, ha nincs képernyőművelet.


Gépház - rendszer - energiagazdálkodás menüpont és ott állítsd az Alvás ill. Képernyőt (soha opcióra)


Ezután nézd át a monitorod menüjét is és az ilyen energiagazdálkodás menüpontot vedd ki.

2019. szept. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hypno ***** válasza:

Nem írtad a pontos gyártmányt és típust, de azon a videokártyán alapesetben egy fia analóg kimenet nincs.


Az átalakítód nyilván csinál valamilyen analóg jelet, ha van kép, de úgy látszik csinál az ott mást is.


Azt írtad, a monitor másik géppel tökéletesen működik.

Csinálj egy ellenpróbát, és nézd meg, hogy a géped másik - digitális bemenettel is rendelkező - monitorral, digitális kapcsolattal mit produkál.

2019. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!